מיקי זוהר (צילום: כנסת ישראל)
מיקי זוהר (צילום: כנסת ישראל)

ענף התרבות נגד השר: "האמנים במצוקה"

תכנית הפיצויים לאמנים תקצה 6 מיליון שקלים. יו"ר ארגון שח"ם למיקי זוהר: "אני מייצגת למעלה מ-2000 אמנים. איך נחלק את הכסף רק ל-600 מהם?"
שי שגב | 05.11.2023

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ יוסף טייב דנה בשבוע שעבר בנושא המשבר בעולם התרבות בעקבות מלחמת "חרבות ברזל". שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, שיבח את האמנים שהתגייסו למען נפגעי המלחמה וכוחות הביטחון על רוח התנדבות וכל ההופעות שקיימו לאחרונה.

השר זוהר אמר: "הגיע השלב למסד את זה ולהפוך את הפעילות ההתנדבותית לפעילות בשכר. זה לא יהיה השכר הרגיל, אבל זה יהיה שכר הוגן ושווה. עכשיו אושרה בקריאה ראשונה תכנית הפיצויים שעשויה להגיע ל-14,000 שקלום בחודש לאמן, תלוי בגודל ההכנסות שלו".

כמו כן השר זוהר הוסיף: "תהיה גם הקפאת תשלומים של משכנתאות והלוואות בתקופת המלחמה, ללא ריבית לכמה חודשים, עד שהאמן יחזור להכניס כסף. בנוסף, הקצנו קרן של 6 מיליון שקלים לאמנים במצוקה, וזה יחולק לכ-600 אמנים בסך של 10,000 שקלים לאדם".

יו"ר שח"ם, ריקי בליך, יצאה נגד דברי השר ואמרה: "אתם מדברים על מתווה אבל איפה הוא? יש מבחני תמיכה מוכנים מהקורונה למה לא משתמשים בהם? אני מייצגת למעלה מ-2,000 אמנים. איך נחלק את הכסף רק ל-600 מהם? בבקשה, תפשטו את זה. אל תדרשו מהקרן לדרג אנשים. צריך להגמיש קריטריונים".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *