כיתת שילוב בחטיבת הביניים שבתיכון חדרה ותלמידי ברקת
כיתת שילוב. צילום: דניאל כהן

5 תלמידי "ברקת" משולבים בתיכון חדרה – וזה עובד מצוין

תלמידים עם אוטיזם מבית חינוך "ברקת" בחדרה משולבים בכיתת המצוינות בחטיבת הביניים של "תיכון חדרה". הם משתלבים 4 פעמים בשבוע
מערכת | 21.05.2023

שילוב תלמידים עם מוגבלויות בסביבה רגילה מוכיח עצמו פעם אחר פעם כמוצלח. 5 תלמידים מבית חינוך "ברקת" בשכונת בית אליעזר בחדרה השייך לארגון "אלאור", בו לומדים תלמידים על רצף האוטיזם, משולבים החל מתחילת שנת הלימודים הנוכחית עם תלמידי כיתת "מופת" בחטיבת הביניים של "תיכון חדרה".

חמשת התלמידים מברקת הם בגילאי 13-15. השילוב מתקיים 4 ימים בשבוע, במקצועות מדעים, אנגלית, ערבית ואומנות. התלמידים מ"ברקת" נוסעים ל"תיכון חדרה" באוטובוס ציבורי, תוך שהם משתמשים ברב קו. התלמידים נוסעים בליווי המחנכת דיקלה הררי.

בכיתות "מופת" לומדים תלמידים בעלי אוריינטציה לתחומי המדעים, בעלי יכולת חשיבה גבוהה, בעיקר בתחום המתמטי – וסקרנים עם שאיפה למצוינות והצטיינות.

כיתת שילוב. צילום: דניאל כהן

היוזמה לשילוב הגיעה משתי המנהלות, טלי אוחיון מנהלת "ברקת" ומיכל פודזרסקי, מנהלת חטיבת הביניים ב"תיכון חדרה". השתיים נפגשו בהשתלמות מנהלים, וכתוצאה משיחת חולין ביניהן הגיע הרעיון לשילוב. לאחר מכן נמשכה ההדברות בין השתיים, והוחלט ליישם את התוכנית המרגשת.

תלמידי "ברקת" קיבלו הכנה מיוחדת ויסודית לקראת הצפוי להם בשילוב, והם גילו רצון רב להתחיל בתוכנית. נאמר לתלמידים שהם מוזמנים לשתף בכל קושי שצץ והצוות ב"ברקת" וב"תיכון חדרה" נמצא בנכונות רבה לסייע להם בכל דבר.

ילדי "ברקת" פורצים את תקרת הזכוכית  

בוועד ההורים של "ברקת" ידעו לספר השבוע, כי התלמידים מאוד מרוצים מהשילוב המעצים אותם, ומשמח את ליבם. "התלמידים לומדים מיומנויות חברתיות, נהנים ונרגשים בכל יום מחדש לצאת לשילוב", אומרים בוועד ההורים. "כל יום שילוב הוא בבחינת יום משמח עבורם. התלמידים גם רוכשים ידע קוגניטיבי ברמה גבוהה. הם ניגשים למבחנים, ועושים עבודות בדיוק כמו כולם. יש להם ספרי לימוד בהתאם ליתר תלמידי הכיתה.

לפני מספר חודשים התלמידים המשלבים והמשולבים כאחד הפיקו סרטון משותף ומרגש במיוחד בו הם שואלים שאלות האחד את השני. הסרטון נקרא "סליחה על השאלה", והוא פרי עבודת חטיבת הביניים, המחנכת והתלמידים, בהפקת ועריכת אופיר פראג'ון, המורה לתקשורת. הסרטון המרתק מעיד על חשיבותה של תוכנית השילוב המופלאה.

מורה הילי עטייה, מחנכת מחט"ב תיכון חדרה והתלמיד מברקת רפאל ניסנוב

בתמונה התלמיד רפאל ניסנוב והמחנכת בתיכון חדרה הילי עטייה . צילום: הילי עטייה.

קטגוריות: חינוך, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *