ח"כ אתי עטיה
ח"כ אתי עטיה. צילום: פרטי

אושר בוועדה: כספי סיוע להורים יחידניים לא יעוקלו בהוצאה לפועל

ח"כ אתי עטיה (הליכוד), יוזמת הצעת החוק: "המטרה היא לתת תקווה ורשת ביטחון כלכלית"
שי שגב | 20.06.2023

ועדת העבודה והרווחה אישרה אתמול (שני) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה המבטיחה כי כספי סיוע המוענקים להורים יחידניים במסגרת תכניות ממשלתיות לא יעוקלו על ידי הוצאה לפועל. הצעת החוק, שהיא תיקון לחוק הוצאה לפועל, עברה בקריאה ראשונה כבר בכנסת הקודמת, ואושרה לקריאות הנוספות בדין רציפות.

על פי הצעת החוק,  במקרה בו מגיע ההורה למצב של גביית חובות, כספי סיוע אלו ויהיו מוגנים מפני עיקול – כשם שמענקי עבודה ולימודים מוגנים מפניו בחוק. על פי ההצעה שר המשפטים יוכל להרחיב את החוק לתכניות נוספות, בהוצאת צו ובכפוף לאישור הוועדה.

מנתוני הלמ"ס מפברואר 2023, עולה כי ישנן כ-137 אלף משפחות חד-הוריות (עם ילדים עד גיל 17), והן מהוות כ-11% מכלל המשפחות (עם ילדים עד גיל 17) בישראל. בראש כ-86% ממשפחות אלו עומדת אישה.

"שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", אמרה ח"כ אתי עטיה. "אני מתרגשת מאוד מאישור הצעת החוק, תודה לכל השותפים. המטרה של החוק היא לסייע לאימהות החד-הוריות, לאנשים עם מוגבלות ולאוכלוסיות סיעודיות. לתת להם תקווה ורשת ביטחון כלכלית, להוציא אותם מקו העוני, להתנתק מהקצבאות ובעיקר להשתלב במעגל התעסוקה".

נוסף על כך, ועדת העבודה והרווחה אישרה לקריאה שניה והשלישית הצעת חוק ממשלתית שתגן על חיילים עולים ומשרתי שירות אזרחי עולים מפני עיקול או שיעבוד הכספים המשולמים להם ממשרד העלייה והקליטה. חוק תשלומים לחיילים בשירות סדיר (הגנה על תשלומים), מגן מפני עיקול, שעבוד או העברה של תשלומים שמשלם צה"ל לחיילים בשירות חובה בשל מצבם הכלכלי-חברתי ובשל סיבות נוספות כגון היותם חיילים בודדים או חיילים עולים.

קטגוריות: זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *