פעילות המעגל של ג'רמי (צילום: יח"צ)
פעילות המעגל של ג'רמי (צילום: יח"צ)

חוגגים סוכות עם המעגל של ג'רמי בפארקי שעשועים

הגידול במספר המשפחות החברות בקהילה הביא גם לגידול בהיקף הפעילויות המתקיימות לאורך השנה
שי שגב | 03.10.2023

עמותת המעגל של ג'רמי, התומכת בילדים ובני נוער צעירים אשר חיים וגדלים במשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, חוגגת את חגי תשרי עם קהילת הילדים והנוער באירועים המתאימים לכל המשפחה בפארקי השעשועים והאטקרציות – פארק באלגן בקיבוץ יגור ובפארק קיפצובה בקיבוץ צובה. האירועים יתקיימו ביום שישי 6.10 בין השעות 10:00-13:00 ויכללו קבלת פנים למשתתפים, פעילויות באופן חופשי בפארקים, וארוחת צהריים.

המעגל של ג'רמי (ע.ר.) הוקמה לפני כ-15 שנים במטרה לאפשר לילדים ולמשפחתם רגעי שקט מקשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן, באמצעות פעילויות של הנאה וכיף, וכן היכרות ושיח עם ילדים שנמצאים במצב דומה.

ג'רמי קולמן, הוגה הרעיון של "המעגל של ג'רמי", אובחן כחולה סרטן קיבה בדרגה 4 במאי 2007. במהלך התמודדותו הקשה עם המחלה והטיפולים, חבריו (מתנועת הנוער הציוני בלונדון) התארגנו ו"אימצו" את שלושת ילדיו שהיו אז בגילאי שישה חודשים עד 6 שנים, לקחו אותם לטיולים ובילויים שונים ושימשו להם כגב אוהב. התארגנות החברים לצד בקשתה של בתו זואי, אז בת ה-6, להיפגש עם ילדה בת גילה שגם גדלה במשפחה בה האב חולה סרטן, היוו השראה להקמת ארגון שיעניק תמיכה לילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן. ג'רמי, יחד עם אשתו פמלה, אחיותיו ג'וליאט ונעמי וחבריו הקימו ב 2008 את הארגון. ג'רמי נפטר ב-8 ביולי 2008 והמעגל של ג'רמי הוא הגשמת החזון שלו ולזכרו. לאחר מותו פמלה, אשתו, המשיכה במימוש החזון שלו וביחד עם חבריו הקרובים, שהינם מתנדבים פעילים וחברי דירקטוריון, הם ממשיכים בפעילות העמותה.

העמותה "המעגל של ג'רמי" חוותה גידול משמעותי של מעל  30 אחוזים ב-18 חודשים ומציינת מספר שיא של מעל 1000 משפחות החברות בקהילה של העמותה. כל משפחה חדשה שמצטרפת לקהילה מביאה איתה את הסיפור שלה והאתגרים שאיתם היא מתמודדת.

"הילדים בישראל, שבדרך כלל נמצאים במרכז התא המשפחתי, נדחקים הצידה באופן טבעי עם קבלת ההודעה שבן משפחה חולה בסרטן. ההורים במשפחה, בין אם אחד מהם חולה ובין אם הם מטפלים בבן משפחה החולה, נאלצים להפנות את מרבית המשאבים והאנרגיות במשפחה לטיפול בחולה. באירועים שלנו אנו מאפשרים למשפחות וילדים להניח בצד את הדאגות ולו לזמן קצר, להנות מיום חופש שבו אנו דואגים לכל הפרטים- הסעות, כניסה לאתרים/אטרקציות, כיבוד לאורך היום והשתתפות ללא תשלום, המשפחות רק צריכות להגיע. השליחות שלנו היא להעניק לילדים ולמשפחות רגעים של שקט ולאפשר להם ליהנות מהילדות שמגיעה להם", אומרת פמלה בקר, יו"ר וממייסדות המעגל של ג'רמי.

הגידול במספר המשפחות החברות בקהילה הביא גם לגידול בהיקף הפעילויות המתקיימות לאורך השנה. העמותה הפעילה בשנה האחרונה 11 אירועים פיזיים ברחבי הארץ ואירועים וירטואליים, אליהם הגיעו מעל 3600 משתתפים. במטרה לאפשר לכמה שיותר משתתפים להגיע לאירועים, ליצור קהילות מקומיות ולשמור על חיבור אינטימי בין המשפחות, חלק מהאירועים התקיימו בו זמנית במקביל במספר מקומות בארץ וחלק מהאירועים התקיימו במספר סבבים באותו היום. להרשמה לפעילות סוכות ולרשימת האירועים הבאים כנסו לאתר: https://jeremyscircle.org/he/

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *