אנדרטת השואה בברלין (צילום: Pexels)
אנדרטת השואה בברלין (צילום: Pexels)

ערכות חירום וחבילות מזון לניצולי שואה

במיוחד בשעה קשה זו: הקרן לרווחת נפגעי השואה מחלקת 4000 חבילות מזון, 1000 ערכות חירום ומאות ארוחות חמות לניצולים שלא יכולים לצאת מהבית
שי שגב | 18.10.2023

הקרן לרווחת נפגעי השואה, החלה בסיוע מידי עבור ניצולי השואה שלא יכולים לצאת מבתיהם. הקרן דואגת לספק בימים אלה ערכות חירום, ארוחות חמות וחבילות מזון וציוד בסיסי ומענים נוספים לכל צורך שעולה.

כחלק מהמענה הראשוני לצרכיהם של ניצולי השואה הנמצאים באזורי העימות בדרום ובצפון, מחולקות בימים אלה 1,000 ערכות חירום, 4,000 חבילות מזון, 500 מנות מרק יומיות מוכנות לחימום מידי (שיתוף פעולה עם לקט ישראל), ומענים נקודתיים אחרים עבור ניצולי שואה שאין באפשרותם לבשל.

הקרן לרווחת נפגעי השואה פועלת מזה 30 שנה. לאור המלחמה ניתן דגש לניצולים שלא יכולים, מסיבות פיזיות, נפשיות, או בטיחותיות, לצאת מבתיהם לטובת הצטיידות במזון ובמוצרי יסוד הנחוצים לתקופה הקרובה. עם פרוץ המלחמה, הקרן החלה לבצע שיחות יזומות לניצולי שואה, על מנת לשאול לשלומם ולבדוק אם ישנם צרכים שנוספו בגלל המצב. עד כה בוצעו מעל 5,000 שיחות על ידי מתנדבי הקרן.

חשוב לציין כי הקרן קיבלה גיבוי כספי מוועידת התביעות, פדרציית ניו יורק, פרויקט Shef-IL ושותפים נוספים, בסיוע כספי עבור התארגנות של חבילות מזון, ערכות חירום, תרופות וסיוע חיוני נוסף לניצולי השואה. השינוע לבתי הניצולים נעשה על ידי מתנדבי הקרן ושותפים נוספים שמוכנים לתת יד בשעה קשה זו.

הקרן מבקשת את הסיוע של הציבור הרחב, לתרום ולהירשם להתנדבות, דרך אתר הקרן או דרך אפליקציית פייבוקס במתחם העמותות, על מנת שניתן יהיה לתת מענה גם בהמשך.

חבילות מזון מכילות מוצרי יסוד שיסייעו לניצולים להישאר בבטחה בבתיהם ולשמור על חייהם על ידי כך. ערכות החירום מכילות פריטים כגון: תאורת חירום, רדיו וסוללות, פנס, ערכת עזרה ראשונה, שמיכות ועוד.

אתי פרחי, מנכ״לית הקרן לרווחת נפגעי השואה: ״הטראומה שכולנו חווים היא קשה מאוד וללא ספק, אצל ניצולי השואה, היא מתווספת על טראומות קודמות. אני גאה מאוד בעובדי ומתנדבי הקרן אשר מתגברים על הקושי האישי שלהם ונרתמים לטובת ניצולי השואה בסיוע מסוגים שונים. מודה מאוד לשותפים שלנו על העמדת תרומה במהירות שיא.

"נמשיך בעשייה במלוא הכוח. הסיוע שנתנו עד כה הינו סיוע ראשוני, ונמשיך לבדוק צרכים בשטח ולספק מענים בהתאם. זו אחריות שלנו לדאוג לשלומם של ניצולי השואה בכל עת בשגרה וגם בחירום".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *