ח"כ פנינה תמנו שטה (צילום: נגה מלסה)
ח"כ פנינה תמנו שטה (צילום: נגה מלסה)

אושר בטרומית: שלילת זכויות הוריות ממי שהורשע בחבלה מחמירה

הצעת החוק קובעת, כי הורה שהורשע לא יהיה זכאי לכל זכות כהורה על ילדיו
שי שגב | 20.07.2023

במליאת הכנסת אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אותה הובילה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ פנינה תמנו שטה (המחנה הממלכתי).

הצעת החוק קובעת כי האפוטרופסות על ילד, שעד כה נשללה רק במקרים בהם הייתה הרשעה בעבירת רצח או ניסיון לרצח כלפי ההורה האחר, תישלל גם מהורה שהורשע או הואשם בעבירת חבלה בכוונה מחמירה. הצעת החוק קובעת עוד כי הורה שהורשע, לא יהיה זכאי לכל זכות כהורה על ילדיו. זהו תיקון נוסף לחוק שעבר בעקבות ניסיון הרצח המזעזע שעברה שירה איסקוב, בערב ראש השנה, ספטמבר 2020.

ח"כ פנינה תמנו שטה (המחנה הממלכתי): "החוק הוא בסיס המהות של טובת הילד. עצם המחשבה על ילד שחזה באימו עוברת התעללות קיצונית על ידי אביו, נרצחת או עוברת ניסיון לרצח ואז נאלץ בחסות החוק להתייחד עם העבריין שחרט בו צלקות נפשיות, היא בלתי נתפסת. זהו חוק שבא לתקן מציאות הזויה.

תמנו שטה הוסיפה: "כאשר שמעתי משירה שמי שניסה לרצוח אותה, משתמש בחוק כדי לנסות ולכפות מפגש בבית הכלא, לא היססתי לרגע עם קידום לתיקון החוק במהירות. זוהי תחילתה של תכנית ההחלמה למאות ילדים שלא ייאלצו עוד לחיות בחרדה מהמפגש הבא עם חיית הטרף שפגעה בהם. אני מבקשת להודות לשירה איסקוב ולעורכת דינה מיקי רויטמן על הסיוע ושיתוף הפעולה בניסוח החוק ובדחיפתו, ואומרת להן ולכל הנשים שעוד חיות במעגל האלימות שבנושא הזה – הבית הזה עומד ועוד יעמוד לצידן כאחד".

קטגוריות: זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *