נערות בהפוגה משגרת טיפולי סרטן בכנרת
הפוגה משגרת הטיפולים בכינרת. צילום: באדיבות זכרון מנחם

עמותת זיכרון מנחם יצאה עם 100 ילדים חולי סרטן למחנה אביב

המטרה הייתה להעניק לילדים הפוגה חשובה משגרת הטיפולים ומבתי החולים, ונופש שישכיח את תלאות המחלה ויזכיר להם שהם עדיין ילדים
שי שגב | 03.04.2023

כמאה ילדים חולי סרטן יצאו השבוע למחנה אביב באזור הכנרת עם עמותת זכרון מנחם, במהלכם הם נהנו ממגוון רחב של אטרקציות, פעילויות אקסטרים, אירועי פעילויות במים ועד נסיעות שטח אתגריות עם מועדון הלקוחות של לנדרובר.

נערים בטיול טרקטורונים. הפוגה משגרת טיפולים

הפוגה משגרת הטיפולים. צילום: באדיבות זכרון מנחם

המטרה הייתה להעניק לילדים הפוגה חשובה משגרת הטיפולים ומבתי החולים, ונופש שישכיח את תלאות המחלה ויזכיר להם שהם עדיין ילדים. "לא ילדים חולים, לא ילדים עם סרטן – אלא ילדים", מסביר חיים ארנטל, מייסד העמותה וחתן פרס ישראל. "כאלה שעושים פרצופים למצלמה, רוקדים עם כל הגוף וצוחקים עד שכבר אין אוויר כאילו לא לפני רגע הגיעו למקום על כיסא גלגלים".

עבור אילת ריכטר, המחנה היה בדיוק מה שהייתה צריכה: "בפעם הראשונה מזה כמעט שנה שאני כבר לא הילדה עם המחלה, אלא פשוט אילת, מהסיבה הפשוטה שכולן שם חולות. ואני לא צריכה להתבייש בפאה וילדה אחרת לא מתביישת בכיסא הגלגלים וילד לא מתבייש בצלקת כי כולם שם מתמודדים עם אותם הדברים ואנחנו לא מיוחדים בשום צורה".

אדיר לוי בן ה-16 מספר כי עבורו מה שהופך את המחנה למיוחד זה צוות המדריכים והמתנדבים: "הם לא באים לחנך או לשמור עלינו. הם באים כדי לזרום איתנו, כל אחד לפי האופי שלו. אם ילד אחד אוהב יותר משחקי קלפים הם ישחקו איתו בקלפים ואם אחר אוהב להשתולל אז הם ישתוללו איתו.  זורמים איתנו על הכל וזה חופש שכחולי סרטן לא יוצא לנו לחוות. כי בטיפולים ובבתי החולים צריך להתנהג בדיוק כמו שהרופאים קובעים. אין לך רצונות, אין לך ברירה ואין בחירה וכאן אנחנו שוב הקובעים".

"הרווחתי הרבה מאוד בחזרה בזכות המחנה", מסכם יוחאי חדד. "כי כל אחד צריך להרגיש טוב עם עצמו ושם, המתנדבים ובנות השירות עושות הכל כדי שנרגיש טוב עם עצמנו. אוכל מדהים, פעילויות אקסטרים, פנאי, סרטים, קריוקי, משחקי מחשב, ספורט מים, צניחה חופשית – באמת הכל. "חוזרים בתחושת אופוריה שהכל קטן עלינו. הכל כולל הסרטן".

קטגוריות: בריאות, ספורט, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *