חייל בודד (צילום: יוסי גולן)
חייל בודד (צילום: יוסי גולן)

10,500 חיילים בודדים יקבלו תווי קנייה לחג

החיילים ייהנו מ-500 שקל למימוש ביותר מ-100 רשתות לכבוד החגים
שי שגב | 13.09.2023

לרגל ראש השנה יקבלו 10,500 חיילים בודדים, זכאי סיוע וזכאי תשמ"ש (תשלומי משפחה), יקבלו תווי קניה מסוג "תו הזהב" של רשת שופרסל. תווים אלו ניתנים בזכות תרומתו המשמעותית בסך כחמישה מיליון שקלים של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), בשיתוף אגף כח האדם בצה"ל והאגודה למען החייל. כל חייל זכאי יקבל תו בסך 500 שקל למימוש ביותר מ-100 רשתות בתחומי המזון, ההלבשה והפנאי ובחנויות כוורת הפרוסות ביחידות צה"ל.

השנה הורחבה על ידי אגף כח האדם בצה"ל אוכלוסיית החיילים אשר זכאים לקבל את תווי השי לחג, כך שמאות חיילים נוספים יהיו זכאים לתווים אלו. אוכלוסיית הזכאים שנוספה מוגדרת כ ׳זכאי סיוע׳, מדובר בחיילים שנמצאים בקשר מינימלי עם משפחותיהם, אשר אינן מהוות עבורם תא משפחתי תומך. אותם החיילים שזכאים גם ללינה באחד מפתרונות הדיור הצה"ליים וכן למענקים נוספים במהלך השנה, יהיו זכאים השנה לראשונה גם מתווי החג בשווי של 500 שקלים.

סטיבן וייל, מנכ"ל ארגון FIDF מסר: "עבור חלק מחיילי צה"ל שאין להם את הלוקסוס להיות בחופשות בבית עם בני משפחותיהם או חיילים שנמצאים במצוקה כלכלית, השירות הצבאי קשה שבעתיים. אנחנו, משפחתם המורחבת, גאים ושמחים לאפשר להם לחגוג את ראש השנה ללא דאגות כספיות. חיילי צה"ל מגנים על ישראל ועל יהודים ברחבי העולם כולו ותפקידנו לדאוג להם ולהעניק להם תחושת חום, שייכות וביטחון".

יו"ר האגודה למען החייל, האלוף (מיל') יורם יאיר (ייה) הוסיף: "האגודה למען החייל פועלת על מנת לתמוך, לסייע ולהקל על שרותם הצבאי המאתגר של החיילים הבודדים, אלפים מהם עולים חדשים אשר הגיעו לשרת בצה"ל, וכן חיילים אשר מתמודדים עם מורכבות משפחתית וכלכלית. אוכלוסייה נפלאה זו מייצגת את מיטב הנוער המתגייס לצה"ל. אנו מבקשים להודות לתורמי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), אשר בתמיכתם מתאפשרת פעילות זו".

רע"ן תרומות ומדיניות ת"ש סא"ל, ענבר סיטבון, חיזקה את דבריו: ״החיילים הבודדים המשרתים בצה״ל מקבלים מידי חג מעטפת תמיכה וסיוע. אנו מעריכים את תרומתם הייחודית של החיילים הבודדים ומחויבים לספק להם תמיכה, גב ומעטפת. גם השנה, אלפי חיילים יקבלו סיוע כלכלי לצד דאגה למקום להעביר בו את החג".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *