פתק הצבעה של שס. התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף וכרטיס בחירות זצ"ל
פתק הצבעה של ש"ס וכרטיס הבטחת בחירות

תלושי המזון מסייעים לש"ס, לא לרעבים

1.3 מיליארד שקל שרובם ככולם נועדו למפלגות החרדיות שיפנקו את מצביעיהם שלא יצטרכו לעבוד
שי שגב | 15.05.2023

הצביעו ש"ס קבלו תלושי מזון, זאת הייתה הבטחת הבחירות 2022 של ש"ס במכתב אישי לנזקקים, ועכשיו מגיע תקציב המדינה לפני אישור, ותנועת ש"ס דורשת ומקבלת 1.3 מיליארד שקל למטרת חלוקת תלושי מזון לפי קריטריונים שהמפלגה תקבע.

במערכת הבחירות של נובמבר 2022, הבטיחו בתנועת ש"ס ל-350 אלף משפחות שנחשבות מוחלשות, שהם יקבלו תלושי מזון בסכום של 2,400 שקל, ואכן יושב ראש ש"ס, אריה דרעי, חילק אותם בימי הקורונה. עתה, הוא הבטיח לחלק שוב, אם ש"ס תהיה חזקה ותשוב לממשלה. בקיצור – "הצביעו ש"ס ונחלק לכם כסף"…

מדובר במשפחות שזכו לתלושים החינמיים בתקופת הקורונה וכל הרשימות והכתובות שלהם נשלפו לטובת מערכת הבחירות של ש"ס. עתה נשלח להם מכתב אישי האומר: תצביעו ש"ס – והכרטיסים הנטענים הריקים שאיתם אתם מסתובבים כבר שנתיים ייטענו מחדש ב–2,400 שקל.

ש"ס, כזכור, קיבלו שיא של קולות, ואילו עתה אריה דרעי מבקש מהמדינה שתתקצב ביותר ממיליארד שקל את תלושי המזון שישלחו לתושבים, והוא גם יחליט למי. אלא שמסתבר שגם לחלטורה יש גבולות ומישהו החוק יקר לליבו עשוי לתהות כיצד מממשים שוחד בחירות?

בשנת 2021, בשיא משבר הקורונה, העיתונות לא הייתה ערנית כאשר דרעי קבע בעצמו את הקריטריון למי לחלק את 700 מיליון השקלים שקיבל מראש הממשלה עבור חלוקת תלושי מזון לנזקקים. שומרי הסף היו עסוקים מידי כדי לשים לב שהקריטריון נשען על זכאות להנחה בארנונה. מי שהיו זכאים להנחה של 70% בארנונה הרוויחו שוב: שובר של 2,400 שקל לקניות בחינם.

עתה, במשרד האוצר הסבירו לש"ס, כי החלטורה שאושרה בזמנו לא תוכל לחזור על עצמה שוב – וכי הפעם יש די זמן לערוך מיפוי מלא, נכון וצודק של הזכאים לתלושים – לפני שלוקחים כמיליארד שקל מהציבור ומחלקים אותם בלי בדיקת עומק, ומי מהם באמת נצרך…

אולם בש"ס מתעקשים ומאיימים, ואריה דרעי ואנשיו עצרו את קידום תקציב המדינה והחלו להיעדר מהישיבות בכנסת.

הפתרון של ראש הממשלה היה הגדלת העוגה מ-850 אלף שקלים שדרעי ביקש, ל-1.2 מיליארד שיקבל בפועל, ולחלק עוד 350 מיליון שקל. וכך הגדילו השבוע את מסגרת הכספים הקואליציוניים לשיא של כל הזמנים – 13.67 מיליארד שקל שרובם ככולם נועדו למפלגות החרדיות שיפנקו את מצביעיהם שלא יצטרכו לעבוד.

עתה, הציבור צריך להחליט האם זה תרומה לרעבים, או אולי שוחד בחירות.

מכתב של תנועת ש"ס לאזרחים בנושא כרטיס ביטחון תזונתי

מכתב של תנועת ש"ס לאזרחים בנושא כרטיס ביטחון תזונתי

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *