השר יעקב מרגי ושמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן
השר יעקב מרגי ושמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן. צילום: פרטי

בשבוע הבא: שביתת אזהרה של מרכזי היום לקשיש

מדובר באקט מחאה של איגוד העמותות לזקן בישראל (הל״ב) ועמותת מטב הקובלים על אי עדכונם של התעריפים על ידי משרד הרווחה
מערכת | 07.08.2023

מאבקם של מרכזי היום לקשיש בישראל עולה מדרגה, כאשר בשבוע הבא, יום שלישי, 15.8, מתוכננת שביתת אזהרה בת יום אחד של המרכזים.

מדובר באקט מחאה של איגוד העמותות לזקן בישראל (הל״ב) ועמותת מטב, שמפעילים יותר מ-120 מרכזי יום, המטפלים ב-15 אלף קשישים בישראל.

שביתת האזהרה מתקיימת על במחאה על אי עדכונם של התעריפים המשולמים למרכזים על ידי משרד הרווחה. הדרישה היא שגובה התעריף המינימלי לקשיש יעמוד על 201 שקלים ליום לקשיש – במקום 145 כיום; וכן שגובה התעריף המינימלי לקשיש הסובל מירידה קוגניטיבית או אלצהיימר יעמוד על 261 שקלים ליום – במקום 199 כיום.

שמואל קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן בישראל, אמר  "מרכזי היום לזקן הנותנים טיפולים, ארוחות חמות וקהילה בעבור אלפי קשישים נמצאים לקראת קריסה. בעולם מתוקן מרכזי היום – הגוף היחידי שנותן מענה לבדידות בקרב קשישים היו זוכים לתקצוב ראוי, אך המציאות היא שמרכזי היום והזקנים מושלכים לאחור לעת זקנה. הדרישה של מרכזי היום ממשרד הרווחה פשוטה – להעלות את התעריפים שמשולמים למרכזי היום כפי שמתחייב בהסכם איתם ולאפשר למרכזי היום לקיים שגרה בריאה עבור הזקנים. הזקנים במדינת ישראל צריכים להיות בראש סדר העדיפויות החברתי ולא בתחתית".

 

קטגוריות: רווחה, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מדינת ישראל זנחה את זקניה כאשר התקציבים הקיימים מופנים אל תלמידי הישיבות, כדי לשמור על הקואליציה המאפשרת לראש הממשלה להמשיך ולהתחמק ממשפט