מתאמנים בפארק (צילום: איתן כל אחד יכול)
מתאמנים בפארק (צילום: איתן כל אחד יכול)

רחובות מקימות קבוצת אימון לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים

הקבוצה מונה עד כשמונה מתאמנים ונפגשת פעם בשבוע בפארקים ברחבי העיר
שי שגב | 06.09.2023

עמותת "איתן- כל אחד יכול" ועיריית רחובות מקימות קבוצת אימון לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בעיר.

עמותת איתן- כל אחד יכול מעניקה לצעירים עם צרכים מיוחדים אימוני כושר מעצימים המסייעים לצעירים לפתח עצמאות, תחושת מסוגלות וביטחון עצמי בנוסף לכושר הגופני, הקימה בשיתוף אגף הספורט של החברה העירונית ועיריית רחובות, קבוצת אימון חדשה המיועדות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים המתגוררים בעיר. הקבוצה מונה עד כשמונה מתאמנים ונפגשת פעם בשבוע בפארקים ברחבי העיר.

אימוני הקבוצה הינם אימונים פונקציונליים שמטרתם, מעבר לאימון הגופני, לגבש את הקבוצה, לתת מקום וביטוי לכל ילד, ללמד ולעודד עבודה קבוצתית בשיתוף פעולה. כחלק מתחושת השייכות של המתאמן לקבוצה- הוא מרגיש שווה לסביבה המתאמנת איתו ובעל ערך רב לקבוצה ובעיני המאמן- מה שתורם לביטחונו האישי ולהעצמה של יכולותיו.

הקבוצות, מעבר למפגשים השבועיים, לוקחות חלק פעיל גם באירועים הארציים של איתן ומעניקות חוויה עוצמתית ומרגשת כחלק מאירוע גדול.

בנוסף, במהלך כל רבעון, מאמן הקבוצה מעביר מערך העצמה להורי המתאמן הכולל, לצד מטרות קבוצתיות, גם מטרות פרטניות למתאמן במטרה לשים דגש על צרכיו ויכולותיו האישיות ולקדם אותו בקצב המתאים ונכון לו.

מנהל אגף הספורט בחברה העירונית רחובות, דורון שמחי: "אני שמח על שיתוף הפעולה עם עמותת איתן. שיתוף הפעולה מגדיל את השירותים של העירייה לתושביה בעלי צרכים מיוחדים כחלק ממאמציה להנגיש לכלל התושבים את המרחב העירוני ולשלב אותם כשווים. הספורט עוזר לנו לקדם ולהעצים את הילדים והנוער בקבוצות האימון ולחבר אותם אל העיר".

יניב בניאן, מנכ"ל שותף וממייסדי עמותת איתן: ״שמחים על שיתוף הפעולה עם עיריית רחובות ורשות הספורט בעיר שראו את הערך הייחודי של אימוני איתן עבור צעירים עם יכולות מיוחדות. מקווים בעתיד להגדיל את מספר הקבוצות ולהגיע למתאמנים נוספים. עמותת איתן הוקמה בשנת 2015 וחרטה על דגלה את השילוב בין אנשים בעלי מוגבלות לבין אימוני ספורט. "איתן" הוקמה על ידי יניב בניאן והודאל יחזקאל, חברי ילדות וכיום מנכ"לים משותפים ומייסדים ששירתו ביחידות מובחרות בצה"ל.

מטרת איתן היא להיעזר בספורט כאמצעי להעצמה ולפיתוח יכולות תקשורתיות, התנהגותיות, כישורי חיים, עצמאות, הגשמה אישית ומקסום הפוטנציאל האישי. לעמותה 450 מתאמנים ומתאמנות ברחבי הארץ, אשר משתתפים בשיעורי ספורט שונים, החל מריצה, קרב מגע ועוד. עיריית רחובות, באמצעות אגף הספורט בחברה העירונית, מאמצת את העמותה ומזמינה את תושביה בעלי צרכים מיוחדים להצטרף לקבוצות האימון בעיר".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *