הגיל השלישי (צילום: Pexels)
הגיל השלישי (צילום: Pexels)

קו חם ומיידי לגיל השלישי

היחידה תעניק מענה ראשוני ומיידי עם מיטב הפסיכולוגים, אנשי רווחה, ורפואה פנימאית, לתמיכה באוכלוסיה זו
שי שגב | 02.11.2023

עמותת שניר, הקימה בימים אלה מיזם התנדבותי ופלטפורמה ייחודית לטובת הגיל השלישי, הכוללת יחידה ייעודית למתן מענה ושירות פסיכולוגי סוציאלי לבני הגיל השלישי בקרב הציבור הרחב.

היחידה תעניק מענה ראשוני ומיידי באמצעות "הקו החם לגיל השלישי" עם מיטב הפסיכולוגים, אנשי רווחה, ורפואה פנימאית, לתמיכה באוכלוסייה זו. המסייעים פועלים על בסיס התנדבותי ולטווח הרחוק וזאת לאור המצוקה הנפשית שבה שרויים רבים בישראל בימים אלה, ביניהם אוכלוסיית הגיל השלישי. לצורך כך, הקימה העמותה מוקד קשרי לקוחות שהוא הקו החם למען הגיל השלישי היוזם פניות לבני גיל זה אשר פתוח לשיחות ולריכוז בקשות לעזרה לאוכלוסיה זו ולמשפחותיהם הזקוקים לסיוע מיידי.

צוות המוקד מתשאל, בונה פרופיל של מטופל ומלקט מידע לזיהוי צרכים אחרים. לאחר מכן, מנהלת קשרי לקוחות מקשרת את הפונים, לפי מידת דחיפות, עם הפסיכולוגים המתאימים או לרופאה הפנימאית והם קשובים לצרכיהם ומסייעים להם במהלך המפגשים הטלפוניים.

דנה תדמור, מנהלת היחידה למען הגיל השלישי בעמותת שניר: "היחידה מוקמת מתוך הבנה שקיים צורך בקהילה בשירות מסוג זה, העונה לצרכים המיידיים של אוכלוסייה במצוקה רגשית, ומשלים שירות שניתן לקהל הגיל השלישי במסגרות ובמערכות המוסדיות.

"מה שמייחד את הקו החם הייעודי ואת הפלטפורמה התומכת לעזרה ולסיוע בין השאר, הוא שהיחידה יוזמת פניות לבני הגיל השלישי שלאור מצבם הנפשי הרעוע אינם מסוגלים לפעול עצמאית לאיתור סיוע מיידי מתאים. לדבריה: "ביחידה התנדבותית זו פועלים פסיכולוגים שנרתמו למתן מענה מקצועי לבני הגיל השלישי, אשר כוללת פסיכולוגים שהם יועצים אסטרטגיים לפיתוח הפעילות והתאמתה לצרכי הגיל השלישי, רופאה פנימאית בכירה, אנשי עסקים, אנשי היי טק וטכנולוגיה, צוות קשרי לקוחות במוקד הייעודי ועוד".

טלי טרגר, פסיכולוגית חינוכית בכירה, תלווה ותנחה בהתנדבות את מערך הפסיכולוגים ביחידה. בתפקידה הנוכחי היא מנהלת את השירות הפסיכולוגי של עיריית מעלה אדומים. המוקד הייעודי של העמותה משתף פעולה גם עם יחידת מערך הסיוע הרגשי והנפשי שאותה מנהלת בהתנדבות ח"כ לשעבר יפעת קריב שבה פעילים פסיכולוגים ועובדים סוציאלים, והיא מחוברת למוסדות ולגופי רווחה בישראל.

לדברי יפעת קריב: "הגוף והנפש בגיל השלישי ובכלל מחוברים זה לזה ביום יום, ובפרט בתקופה של צער שמגיע בעקבות מלחמה ומגוון סיבות אחרות. האחדות של העם והושטת היד לעזרה באה לידי ביטוי גם בהקשבה, בסיוע רגשי ובטיפול נפשי מותאם".

ניתן ליצור קשר עם הקו החם של עמותת שניר באמצעות הטלפון: 073-3747733.

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *