ניר שמול. צילום: תומר פדר
ניר שמול. צילום: תומר פדר

לקראת שבוע המעשים הטובים: "שיא בפניות של משפחות עניות המבקשות סיוע"

עמותת שניר תקיים "שבוע מעשים טובים" למען משפחות מעוטות יכולת וניצולי שואה
שי שגב | 08.05.2023

עמותת שניר, בניהולם של ניר שמול ויואב פלאטו שרון, תקיים החל מה-14 במאי, 2023 ועד ה-19 במאי, 2023, את שבוע המעשים הטובים. העמותה שמה לה למטרה לתמוך במשפחות מעוטות יכולת וקידום שוויון ההזדמנויות בחברה ישראלית.

במסגרת שבוע מעשים טובים תתמקד העמותה בשלושה פרויקטים מרכזיים: שיפוצים נרחבים של שלוש דירות, שכבר אינן ראויות למגורים והמשפחות הגרות חיות בתנאים בלתי סבירים ושיפוץ הדירות יביא לשיפור מהותי באיכות החיים שלהן.

יום כיף מיוחד עבור ילדי משפחות מעוטות יכולת, בגילאי חטיבת הביניים, יתקיים ב-14 במאי במתחם TLV Lake בפארק מנחם בגין תל אביב. הנערים ייהנו ממגוון פעילויות מים, הכוללות סקי מים, חתירה בגלשני סאפ, פעילות בקייקים ואבובים וכמו כן ייהנו מארוחת בוקר וארוחת צהרים מפנקת.

יום אריזת 300 סלי מזון יתקיים ב-15 במאי יחד עם מאות מתנדבי העמותה לקראת חג השבועות, אשר יחולקו למשפחות מעוטות יכולת ובכללן קשישים וניצולי שואה. בימים אלה, מגייסת העמותה תרומות כספיות ותרומות מוצרים עבור סלי המזון.

ניר שמול: "לצערי אני מקבל פניות רבות של בקשת עזרה. המשפחות מספרות לנו כי הקצבאות החודשיות שהן מקבלות לא מספיקות כיום למחייה שוטפת. העלייה של יוקר המחיה, הריביות וכמובן מחירי המזון מביאות משפחות רבות שבעבר לא היינו רואים אותן ככאלו שפונות לעמותה, כדי לבקש עזרה.

"אנו מקיימים שיחות עם בני אותן המשפחות, ולמדים כי גם נושא ההלוואות שמתייקרות מדי חודש בשל עליית הריבית וההצמדה למדד, מוביל אותן לצורך בעזרה. כעמותה שפועלת כבר 12 שנה ומסייעת לאלפי משפחות בשנה בעזרה כמעט בכל תחום אפשרי, מעולם לא נתקלנו בכמות כזו של פונים לפני חגי תשרי ההולכים וקרבים".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *