ישראל ברוכים (באדיבות המשפחה)
ישראל ברוכים (באדיבות המשפחה)

נער על הרצף התנדב לשפץ מקלט – והותקף ע"י דייר

ישראל ברוכים, 16, התנדב לסייע בצביעת מקלט בבניין בחולון עם חברו. הדייר קילל ובעט בו בגב. אביו: "הוא שרוי בדיכאון, לא מבין מדוע הותקף"
שי שגב | 08.11.2023

עם תחילת מלחמת "חרבות ברזל" החליט ישראל ברוכים בן ה-16 שהוא רוצה לתרום ולסייע עד כמה שאפשר. הוא נרתם למיזם של "הכנפיים של קרמבו" שנועד לפנות מקלטים של בתים ישנים, ולסייע בשיפוץ ובצביעה.

ישראל וחברו הספיקו לפנות ולצבוע מספר מקלטים בעיר, עד שבשבוע שעבר הגיעו לאחד הבניינים הוותיקים ברחוב אילת בעיר חולון. הם פנו לנציגת הוועד אם ניתן לשפץ, לפנות או לצבוע את המקלט, וזו מיד נענתה בחיוב.

הנערים החלו לעבוד, ולפתע הגיע למקום אחד הדיירים, הוא קילל אותם ותקף אותם באלימות תוך שהוא בועט בישראל בגב, בתיקו ודוחף אותו. ישראל וחברו יצאו נסערים, נמלטו מהבניין, וחזרו לביתם.

אלעד ברוכים, אביו של ישראל מספר: "מאז המקרה, ישראל שרוי בדיכאון. הוא אמר לי בעיניים דומעות: "אבא! אני באתי לעשות טוב לאנשים, וזה התודה שאני מקבל?".

עוד מספר האב, כי האירוע ערער אותו לחלוטין. "מצד אחד, מגיע להם שאפו ענקי, שבשעת מלחמה הם יוצאים לעזור ולהתנדב. אבל מצד אחר – זה בהחלט יחס שלא מגיע להם, ממש קשה לו עם הסיטואציה. "לצעירים על הספקטרום האוטיסטי יש רק שני צבעים: שחור ולבן, ואין אפור באמצע. הם לא מבינים בין עיקר לתפל – ושהוא עשה מעשה טוב, ושמישהו אחר עשה את הרע. אין לו את אותן הבנות של סיטואציות כמו של ילד רגיל".

האב מסביר כי "הוא מאוד נפגע, ומתקשה לחזור לסייע ולהתנדב. קשה לו להבין למה תקפו אותו בגלל שעשה מעשה טוב".

לישראל הצעיר יש ערוץ יו-טיוב שבו הוא מעלה סרטונים על חייו, ושם תוכלו גם להגיב ולחזק אותו: לחצו כאן.

צפו בסרטון של ישראל >>>

קטגוריות: רווחה, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חייבים לחקור ולהעניש את התוקף לפי החוק