נבחרת הבאולינג של אקי"ם חדרה (צילום: מיקי רייס)
נבחרת הבאולינג של אקי"ם חדרה (צילום: מיקי רייס)

תכירו את נבחרת הבאולינג המרגשת של אקי"ם חדרה

המאמן מיקי רייס: "חברי הנבחרת מאושרים להשתתף בתחרויות, ומאוד נרגשים מהמדליות ומהגביעים"
שי שגב | 21.08.2023

נבחרת הבאולינג של אקי"ם חדרה והאזור הינה מקור לגאווה רבה. חברי הקבוצה משתתפים באימונים, המתקיימים אחת לשבוע במתחם הבאולינג ב"שערי חדרה", לשם הם מגיעים עם המדריכה המלווה יונה קנדל. במקום מחכה להם המאמן מיקי רייס, שמדריך אותם לשעה מהנה ומועילה של אימונים.

נבחרת הבאולינג יצאה לדרך לפני שלוש שנים. על פעילות זו אחראית טלי שחר, רכזת חוגים ופנאי של  אקי"ם חדרה. טלי שחר משתפת: "הדיירים מאוד אוהבים את הבאולינג. הם מחכים לאימונים ולתחרויות, ומגיעים אליהם בשמחה רבה. יש להם חולצות תלבושת וכרטיס שחקן, והם מאוד גאים בכך. זה חוג שמהווה מקור לפעילות פנאי מהנה, וגם הרבה מעבר לזה. מדובר בחוג מקצועי, שמעניק להם רבות בפן הספורטיבי, החברתי והאישי. הפעילות עצמה היא תנועתית, ועוזרת לשמור על הבריאות והכושר, וכמו כן מעורבים בה חשיבה ותכנון.

"חברי הקבוצה מלאים בתחושת גאווה ושייכות הן לאקי"ם חדרה, והן זה לזה. החוג מגבש אותם כקבוצה. קיימת בין חברי הנבחרת חברות טובה ומערכת תמיכה ופרגון הדדית".

 מאושרים להשתתף בתחרויות

מיקי רייס, מאמן באולינג מוסמך, המתמחה באימון והדרכת קבוצות של אנשים עם צרכים מיוחדים, מאמן את חברי הקבוצה מיום הקמתה ועד היום. "זו זכות גדולה עבורי לאמן וללוות את הקבוצה המיוחדת של אקי"ם חדרה, זה מעצים אותי מאוד.

"שיתוף הפעולה עם אקי"ם חדרה בכלל, ועם השחקנים בפרט, הוא נהדר. ההתמדה שלהם להגיע לאימונים וההשקעה שלהם היא נפלאה. הם לא מוכנים להחסיר אף אימון ואף תחרות", הוא מספר, ומוסיף:  "כשקיבלתי את הקבוצה אף אחד מחבריה לא ידע לשחק באולינג. לימדתי אותם את חוקי המשחק, כיצד לעמוד נכון, כיצד לגלגל את הכדור ולהצליח. חברי הקבוצה גילו התלהבות ועניין רב במשחק כבר מההתחלה, ובאו עם הרבה רצון ללמוד את החוקים ולהשתלב.. בתוך זמן קצר לימדתי אותם את החוקים, ומאז הם משחקים כל אחד בהתאם ליכולתו. בכל אימון אני מדריך אותם להשתפר ולהתקדם.

"אני מתאים את עצמי לכל אחת ולכל אחד מהמשתתפים. כל אחד מהם שונה מהשני, ועם כל אחד דרך ההוראה שונה בהתאם לצרכיו".

באימונים השבועיים הדיירים מתחרים זה בזה, ויש לכל אחד מהם מוטיבציה לנצח. כמו כן, הם משתתפים בתחרויות קבוצתיות במסגרת עמותת "וירטוס ישראל", החברה בארגון הספורט הבינלאומי VIRTUS. ארגון זה מקדם את העיסוק בספורט תחרותי-הישגי בקרב בעלי צרכים מיוחדים. התחרויות מטעם "וירטוס ישראל" נערכות גם בבאולינג בחדרה, ובנוסף חברי נבחרת הבאולינג של אקי"ם נוסעים אחת לשנה בחודש פברואר לסוף שבוע באילת ל"משחקי אילת", ומשתתפים גם שם בתחרויות מול קבוצות של בעלי צרכים מיוחדים מכל הארץ. הנסיעה לאילת מהווה עבור הדיירים מקור לחוויה מהנה ובלתי נשכחת. באקי"ם חדרה משלבים בנסיעה זו גם טיולים ובילויים לדיירים.

"בתחרויות הם מתחרים כיחידים", אומר מיקי רייס. "במסגרת התחרויות כולם זכו במדליות יפהפיות כיחידים בשל השתתפותם, ובנוסף חלקם אף זכו במדליות במקומות הראשונים. חברי הנבחרת מאושרים להשתתף בתחרויות, ומאוד נרגשים מהמדליות ומהגביעים".

על התרומה הרבה של משחק הבאולינג לחברי הנבחרת, אומר מיקי רייס: "הבאולינג הוא ענף שיקומי. עולם הבאולינג והמשחק הוא אמצעי לחיזוק הדימוי העצמי והחברתי, משפיע על יכולת תקשורת, יכולות מוטוריות, שחרור לחצים וחיזוק תחושת השייכות. יתרון נוסף הוא שעולם הסטיגמה מתמוסס והופך להיות לא רלוונטי במגרש ובמסלול. הרצון ליהנות מהמשחק מתחדד למוטיבציה לנצח.

גם חוויית ההפסד מתועלת לכיוונים חיוביים של עידוד עצמי והפקת לקחים. על המסלול הדומה בין הקבוצות הוא רב מהשונה. ההתמודדות כשווים וללא רגשי נחיתות תורמת לביטחון העצמי ולדימוי העצמי של השחקנים. פעילות בענף הבאולינג תורמת ומאפשרת השתלבות ופעילות עם אוכלוסיות שאינן בעלות צרכים מיוחדים".

קטגוריות: רווחה, ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *