שר הרווחה והבטחון החברתי יעקב מרגי
השר יעקב מרגי. צילום: משרד הרווחה

בבית שמש הוקם מרכז חירום ראשון מסוגו לטיפול באלימות במשפחה

מדובר במרכז רב תחומי, שמקים משרד הרווחה והביטחון החברתי לטיפול ראשוני בנפגעי אלימות במשפחה
שי שגב | 08.06.2023

משרד הרווחה והביטחון החברתי חנך השבוע את "אלומה" – מרכז חירום רב תחומי לטיפול באלימות במשפחה בעיר בית שמש, העומד לרשות כל תושבי אזור ירושלים בכל שעות היום.

מדובר במיזם חדשני וראשוני מסוגו בעולם, שבו תחת קורת גג אחת שוהים כל גורמי המקצוע הרלוונטיים לטיפול באלימות במשפחה ובראשם עובדות ועובדים סוציאליים יחד עם שוטרים ושוטרות, אנשי בריאות, סיוע משפטי ועוד. גורמי המקצוע יעניקו סיוע בזמן אמת לנפגעים ולנפגעות, ואת השירות ניתן יהיה לקבל גם באופן אנונימי. בנוסף, ניתן לקבל במרכז שירותים כמו הערכת מסוכנות, הגשת תלונה, ייעוץ ולינת חירום במקרה הצורך ובאופן מיידי.

בחודשים האחרונים פעל המרכז במתכונת של "הרצה" וטיפל עד כה ב-186 נפגעים ונפגעות באמצעות סיוע מרחוק ו-54 נפגעות ונפגעים שהגיעו אליו פיזית. כ-11 נשים הופנו למקלטים ביחד עם ילדיהן.

מרכז אלומה בבית שמש מתווסף למרכז שהוקם בעיר עכו ובקרוב צפוי המשרד לפתוח שני מרכזים נוספים: בראשון לציון ובבאר-שבע, כחלק מהתכנית הבין משרדית למאבק באלימות במשפחה.

שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי: "הקמת מרכזי אלומה משקפת את החשיבות הרבה שאנו מייחסים לטיפול בתופעה הקשה של אלימות במשפחה ואת המקום המרכזי שהוא תופס בסדר היום של המשרד".

ראשת עיריית בית-שמש, עליזה בלוך: "שמחנו לארח בעיר בית שמש את שר הרווחה והשירותים החברתיים יעקב מרגי וצמרת המשרד. שיתפנו את השר וצוותו בתהליכי הפיתוח בעיר בית שמש בכלל, ובעולם הרווחה והשירותים החברתיים בפרט. חנוכת מרכז אלומה זה אירוע מרגש במיוחד. אנחנו חונכים בית שנותן מעטפת בעולם שהעשייה בו היא בבחינת פיקוח נפש. יחד עם משרד הרווחה ושותפים נוספים נמשיך לקחת אחריות על כל עולמות התוכן של הרווחה והשירותים החברתיים".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *