המנוסה מהמסיבה ברעים. (צילום: עידן ענר)
המנוסה מהמסיבה ברעים. (צילום: עידן ענר)

מטפלים במלחמה: מיזם תמיכה נפשית לנמלטי המסיבה בדרום

ד"ר קרן מינץ מלחי, מומחית לטיפול בטראומה ופוסט טראומה, הקימה מיזם חברתי לטיפול בנמלטי המסיבה - וההיענות בשיאה
שי שגב | 10.10.2023

הצלחה מסחררת למיזם החברתי לסיוע לנמלטי המסיבה בדרום: תוך שעות בלבד, התקבלו יותר מ-700 פניות לעזרה מצד הנמלטים מהמסיבה, והמספר רק עולה.

ד"ר קרן מינץ מלחי וקולגה המטפלת גם כן בטראומה ופוסט טראומה, ד"ר אורית נחמיאס חיימוביץ', החליטו להירתם ולהתנדב לטובתם של הצעירים שנמלטו מהמסיבה ברעים. השניים גייסו מטפלים רבים המומחים בטיפולים בטראומה אקוטית. קבוצות הוואצאפ שנפתחו התמלאו תוך זמן קצר. למרבה הצער, גם גורמים עוינים מעזה ניסו להשתלט על הקבוצות – דבר שטופל במהירות ובנחישות.

לדברי ד"ר קרן מינץ מלחי: "ההיענות של המטפלים לסייע בהתנדבות לצעירים שנמלטו מהמסיבה ברעים היא מדהימה, הטיפולים מתקיימים גם בקבוצות באמצעות הזום וגם בקליניקות באופן פרטי. כל מטפל תרם עד חמישה טיפולים בהתנדבות בקליניקות, ואילו בטיפול הקבוצתי מדובר בהתערבות אחת וממוקדת של שעתיים לטובתם של הצעירים".

הטיפול שעוברים הצעירים הוא EMDR, המומלץ לטיפול בטראומה על ידי ארגון הבריאות העולמי. הטיפולים שונים ומשתנים בהתאם לכל אחד ולצרכים של כל אחד ואחת מהניצולים.

"הצעירים סובלים מראיית מראות קשים, סיוטים, נדודי שינה וחוסר אונים, אנו מנסים לתת לכולם כלים נכונים כדי לסייע להם גם בקבוצות וגם כבודדים", מספרת ד"ר מינץ מלחי.

טופס הצטרפות ופניה לטיפול הקישו כאן.

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *