אוכל מוצל (צילום: Pexels)
אוכל מוצל (צילום: Pexels)

מחדרי האוכל של המלונות אל תושבי הדרום: הצלת ארוחות בריאות ומזינות

בשנת 2023 למעלה מ-130,000 ארוחות מבושלות מוצלות מסניפי רשת המלונות
שי שגב | 29.08.2023

בשנת 2008, החל הקשר המיוחד בין רשת מלונות פתאל לארגון לקט ישראל. הפעילות המשותפת החלה באיסוף ארוחות מבושלות ממלונות פתאל טבריה, ים המלח ותל אביב. עם השנים והעבודה המשותפת, הלכו והתהדקו הקשרים ונפתח קו החלוקה החשוב והעיקרי באילת.

כעיר נופש של ישראל, באילת נמצא הריכוז הגדול ביותר של בתי מלון ועשרות אלפי מנות מבושלות מוכנות מידי יום. מכאן, ישנה כמות גדולה של עודפי מזון פוטנציאלים. בשנת 2013 וללא היסוס, נרתמה הנהלת הרשת לביצוע הרעיון והחל פיילוט באילת לאיסוף ארוחות מבושלות למען הזקוקים להן. לאחר שהפיילוט הוכתר בהצלחה, נפתחו המטבחים של תשעה בתי מלון של הרשת באילת.

כיום אוסף לקט ישראל מזון בריא, איכותי ומזין שלולא הפעילות היה נזרק לפח. המזון נאסף מ-9 בתי מלון באילת וממלון הרשת בטבריה.

בשנת 2021 הוצלו ממלונות הרשת כ-95,000 ארוחות, בשנת 2022 כ-123,000 ארוחות שחולקו לנזקקים באזור אילת. "אנו צופים לסיים את שנת 2023 עם למעלה מ-130,000 ארוחות מבושלות המוצלות מסניפי הרשת", נמסר מרשת פתאל.

אביה מגן, מנכ"לית הרשת, מספרת על תרומת עודפי המזון מבתי המלון באילת: "תמיד תרמנו מזון למשפחות ובתי תמחוי באילת, אבל כשהכרנו את עמותת לקט ישראל שמחנו מאוד שנוכל להעביר באמצעותה כמויות מזון גדולות יותר למאות בתי אב הזקוקים למזון מזין, בצורה מסודרת, כולל בדיקות קפדניות ופיקוח של מחלקת תזונה ואיכות של העמותה".

מגן מספרת כי לתרומה מלווה תחושה טובה גם מצידם של עובדי המטבח שנרתמים גם הם לעשייה: "שיתוף הפעולה עם לקט ישראל מעניק לצוות העובדים תחושה נפלאה, רובם מכירים אישית את צוות האיסוף ודואגים שייאספו את כל המנות כדי שלא יפספסו שום מנה שנותרה".

שיתוף הפעולה בין לקט ישראל לרשת פתאל לא מסתכם רק בתרומה של עודפי מזון. לאורך השנים הרשת אירחה בבתי המלון שלה אורחים ומשלחות של לקט ישראל ובנקי מזון מחו"ל. בנוסף נערכו בבתי המלון כנסים ומסיבות עיתונאים וגם נעשו קמפיינים משותפים שתוקשרו בדיגיטל ובעיתונות הארצית והמקצועית.

חן פלדהמר, מנהל מחלקת עמותות בלקט ישראל: "ללא ספק שיתוף הפעולה עם רשת פתאל, במיוחד באזור אילת, מהווה עוגן משמעותי בפעילות הצלת המזון המבושל של לקט ישראל. הנכונות, הרצון, והעזרה של הנהלת הרשת ועובדיה ראויים להערכה רבה, ונותנים לנו את היכולת לעזור לכמה שיותר אנשים שצריכים זאת. הלוואי ונוכל לשכפל את דרכי העבודה וההירתמות של הרשת והעובדים שלה  לעוד מקומות. נשאר רק לומר תודה".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *