סמדר מילר. צילום: מתוך סרטון וידיאו באדיבות מועדות הלביאות
סמדר מילר. צילום: מתוך סרטון וידיאו באדיבות מועדות הלביאות

ל"ג באומץ: נשים עצמאיות למען נפגעות אלימות

ארגון "מועדון הלביאות" החל במבצע לגיוס 50,000 שקל עבור מיזם שמטרתו לספק הגנה בביתן לנשים נפגעות אלימות
שי שגב | 07.05.2023

מבצע כלל ארצי לגייס כספים למיזם "סיירת מיכל", שנועד להגן על נשים נפגעות אלימות. הקמפיין לגיוס 50,000 שקלים בהנהגת "מועדון הלביאות" – תוכנית ליווי לנשים עצמאיות, הוא מיזם של פורום מיכל סלה ז"ל, בשיתוף עם אנשי שב"כ והמשרד לביטחון לאומי. המשרד אף הודיע שעל כל שקל שהפורום יגייס לטובת המיזם, יוסיף המשרד שקל משלו.

המיזם "סיירת מיכל" הוקם לזכרה של מיכל סלה ז"ל, שנרצחה על ידי בן זוגה אלירן מלול באוקטובר 2019, ומספק חלופה למקלטים לנשים מוכות. המיזם מאפשר לנשים שחיות בנפרד מבן זוג המאיים ולילדיהן להישאר בביתן, ומעניק לנשים מעטפת של מצלמות אבטחה, לחצן מצוקה, סייר 24/7, שיעורי הגנה עצמית ותמיכה משפטית בעת הצורך.

מועדון הלביאות, מיסודה של סמדר מילר, מגייס את הכספים באמצעות פלטפורמת "גיב-באק", בה יכולים התורמים לרכוש תשורות – כולן פרי העשייה של נשות מועדון הלביאות, וכן באירוע שיתקיים בל"ג בעומר תחת השם "ל"ג באומץ", ובו מתוכנן הפנינג למשפחות במלון סלינה שבהרי ירושלים, שתרם את המתחם לטובת האירוע. במהלכו, פרט לסדנאות והרצאות, יחגגו גם מסיבת יומולדת למיכל סלה ז"ל.

על פי נתוני משרד הרווחה, כ-400 אלף נשים בישראל נפגעות מאלימות מדי שנה. 20 נשים בשנה נרצחות בידי בני זוגן מדי שנה, ורובן נרצחות בביתן.  כ-1000 נשים וכ-1,500 ילדים מסתתרים במקלטים לנשים מוכות מדי שנה.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *