מתנדבים במגן דוד אדום (צילום: דוברות מד"א)
מתנדבים במגן דוד אדום (צילום: דוברות מד"א)

טיפול נפשי למתנדבי מד"א שנחשפו לזוועות השבת השחורה

אלפי מתנדבים מהמגזר החרדי והדתי, היו הראשונים לטפל בנפגעי המלחמה
שי שגב | 16.11.2023

ימים קשים ומורכבים עוברים על עם ישראל מאז תחילת המלחמה, אולם ביתר שאת אמורים הדברים כלפי האנשים שנחשפו מקרוב לזוועות, על אלו נמנים חובשי ועובדי מגן דוד אדום, בהם אלפי מתנדבים חרדים ודתיים, אשר מטפלים תחת אש באירועים ומצילים חיים.

לאור ההשלכות הנפשיות הקשות, יצר מגן דוד אדום התקשרות מיוחדת עם ארגון "בית חם" על מנת לאפשר טיפול רגשי מקצועי לחוסנם הנפשי של כונני מד"א הנמנים על ארגוני ההצלה הפועלים עמה בשיתוף פעולה.

בית חם מאגד בתוכו את כלל שירותי בריאות הנפש באמצעות רשת מרפאות בפריסה ארצית בהם ניתנים מגוון שירותי בריאות הנפש על ידי פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומגוון מטפלים בשיטות מגוונות. המרפאות פרושות ברחבי הארץ ובהם בערים בני ברק, ירושלים, ביתר עילית, בית שמש, אלעד, מודיעין עלית ועוד. המטופלים זוכים לטיפול מקצועי ודיסקרטי ורגיש תרבות.

במסגרת שיתוף הפעולה בין בית חם למד"א יוצרים אנשי המקצוע של בית חם קשר עם כונני מד"א שטיפלו בשטח הלחימה ונחשפו לזוועות, ומאפשרים להם לקבל את הטיפול הרגשי הנדרש לחוסנם הנפשי, כל זאת בצורה המקצועית והנגישה ביותר, תוך התאמה לאורח החיים הדתי.

אריה מונק, מנכ"ל עמותת "בית חם": "מערכת בריאות הנפש עומדת בפני גל עצום של פניות כתוצאה מהמלחמה. במיוחד צריכים לקבל סיוע לחוסן הנפשי האנשים שראו את המראות הקשים ונחשפו אליהם בצורה בלתי אמצעית, ואני שמח שמד"א ראה לנכון לאפשר לעובדיו ומתנדביו לקבל בהקדם את הסיוע המקצועי ולחזק את חוסנם".

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "לצערנו המראות אליהם נחשפו כונני מד"א במלחמה הם מראות יוצאי דופן בחומרתם. מגן דוד אדום פועל לחוסנם הנפשי של עובדיו ומתנדביו, ולאור זאת יצרנו שיתוף פעולה עם הארגון החרדי המוביל ביותר בתחום בריאות הנפש, על מנת להעניק לכונני מד"א שזקוקים לכך, את הסיוע המקצועי והמותאם ביותר לאורח חייהם".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *