מוקד טלפוני (צילום: Pexels)
מוקד טלפוני (צילום: Pexels)

חינם: קורס עזרה ראשונה נפשית מצילת חיים

עמותת "בית חם" פותחת קורסים מקוונים חינמיים למתן עזרה ראשונה נפשית
שי שגב | 12.10.2023

ממדי המלחמה ההרסנית, אשר הביאה למספר נרצחים ונפגעים שלא ידעה כמותו מדינת ישראל, מעלים באופן בהול את הצורך בחיזוק החוסן הנפשי של האזרחים. מכמויות השיחות שהגיעו למקוד החירום עמותת "בית חם" – כוכבית 9518 – בימים האחרונים, עולה המצוקה הנפשית הגוברת בציבור, אנשים מתחננים לאוזן קשבת ולסיוע נפשי, ולכן הוחלט ב"בית חם" לפתוח קורסים מקוונים חינמיים.

בקורסים יינתנו כלים מעשיים לסיוע לאנשים החווים מצוקה נפשית במצב חירום, ונלמד כיצד לסייע לעצמנו בעת משבר נפשי על מנת לווסת את ההצפה שאנו חווים.

הקורסים ניתנים על ידי אנשי מקצוע ביניהם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים קליניים. פרטים וקישורים ישירים לקורסים המתקיימים בימים הקרובים ניתן למצוא באתר הבית של "בית חם", בפייסבוק ובאינסטגרם.

הרב אריה מונק, מנכ"ל "בית חם": "עם פרוץ המלחמה אלפי אנשים מדווחים על מצוקות נפשיות ממשיות. אירוע שכזה מתאפיין בהרבה מאד נפגעי חרדה. למעשה, כל מי שנכח באזור, או אפילו רבים שרק שמעו על האירוע הקרוב, חוו את האירוע באופן שהשפיע על הנפש.

"מעבר לכך, כל מי שנחשף לתמונות, לצילומי הווידיאו, לעדויות דרך אמצעי התקשורת השונים, עשוי למצוא את עצמו בחרדה ומצוקה. אנחנו רוצים להכשיר כמה שיותר אזרחים לתת עזרה נפשית מיידית שמצילה חיים לעצמם ולסובבים אותם".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *