ילדה מכסה אוזן עם היד
צילום אילוסטרציה. Image by Ulrike Mai from Pixabay

אל"י: זינוק של 15% במקרי התעללות ופגיעות בילדים ב-2022

האגודה להגנת הילד (אל"י) חושפת כי בחמש השנים האחרונות נסיקה של כ-34% בדיווחים על התעללות ופגיעה בילדים, כאשר 70.8% מסך כל הדיווחים בשנה החולפת על רקע פגיעות מיניות
שי שגב | 26.03.2023

אל"י, האגודה להגנת הילד חושפת דו"ח חדש ומדאיג, על פיו בשנת 2022 נרשם זינוק של 15% במקרי התעללות ופגיעות בילדים שהגיעו לטיפול האגודה, ובחמש השנים האחרונות נצפתה עליה כוללת של כ-34% בפניות. עוד עולה, כי בשנה החולפת הגיעו לאל"י כ-10,000 פניות בגין פגיעות מיניות, אלימות והזנחה, כאשר 52.5% מסך הפניות הן על פגיעות בילדות ו-47.5% בילדים.

הפגיעות בילדים בגילאי 0-5 הינן 16.3% מהדיווחים, בין גילאי 6-12 30.5% מהדיווחים, ואילו בין 13-18 נרשם הנתון הגבוה ביותר והוא עומד על 34.6%. יש לציין, כי אל"י מטפלת גם בבנות ובבני 18+ המוגדרים כפוסט טראומתיים ונפגעו בילדותם, ובקרב אוכלוסייה זו עומדת כמות הפניות על כ-18.6%. עוד עולה בדו"ח, כי 70.8% מסך הפניות הן על רקע פגיעה מינית בעוד ש-23.3% מהפניות הן על רקע של אלימות ופגיעות פיזיות.

באל"י מציינים כי 41% מהילדים הנפגעים חוו פגיעה מינית בידי אדם מבוגר בעוד ש- 42.7% מסך הפניות חוו פגיעה מינית על ידי ילד בסביבתם.

ערן צימרין, נשיא אל"י – האגודה להגנת הילד: "מדובר בדו"ח מדאיג. מדינת ישראל מובילה חדשנות במענים הטיפוליים לילדים שחוו פגיעות אך צריכה לעסוק יותר בחינוך למניעה לצד הגברת הסנקציות והחמרת הענישה על התוקפים בדגש על פגיעות מיניות. אנחנו עדים לעונשים מקלים של חמש שנות מאסר על פגיעות מיניות וזה עוד לפני ניקוי שליש על "התנהגות טובה" בכלא. אל"י תציג בפני הממשלה והכנסת הנכנסות תוכנית להחמרת הענישה על התוקפים לצד רפורמה בתהליכי שיקום הנפגעות והנפגעים".

ערן צימרין, נשיא אל"י. צילום באדיבות אל"י

אל"י הוקמה בשנת 1979 על ידי ד"ר חניתה צימרין ז"ל במטרה להתמודד עם בעיית התעללות פיזית, מינית ונפשית בילדים, מדובר בעמותה הראשונה בישראל שהעלתה את הנושא לסדר היום הלאומי. כמו כן, אל"י הוכתרה על ידי ממשלת ישראל וגופים נוספים כארגון העוסק בהיבטים השונים של התעללות בילדים. מנתוני העמותה עולה כי 1.5% מכלל אוכלוסיית הילדים בישראל הם קורבנות של אכזריות, הזנחה, התעללות רגשית, פיזית ומינית.

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *