בניין לפינוי בינוי בקרית חיים
בניין לפינוי בינוי בקרית חיים (צילום: נאור שלו)

הדיור הציבורי בישראל מוזנח – ואין מי שיממן את השיפוץ

יו"ר ועדת הפנים בכנסת, ח"כ יעקב אשר, לנציגי משרד הבינוי והשיכון: "אתם לא עומדים במחויבות שלכם לדיירים"
שי שגב | 27.06.2023

ח"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, דורש ממשרד הבינוי והשיכון תוכנית מסודרת לשיפוץ הדירות של הדיור הציבורי: "יש בין משרד הבינוי והשיכון לבין הדיירים בדיור הציבורי הסכם: לכם יש את הכסף ואתם מנהלים עבורם את הדירות – ההסכם הזה לא מכובד מצדכם", אמר היו"ר אשר לנציג המשרד. הוא דרש שלישיבה הבאה שתתקיים, יגיע משרד הבינוי והשיכון עם תוכנית עבודה מסודרת שכוללת לוח זמנים ותקציב המיועד לשיפוץ הדירות של הדיור הציבורי.

הדברים נאמרו בדיון שהתקיים בוועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא ההזנחה של הדירות בדיור הציבורי על ידי עמידר ותנאי המחיה הירודים של הדיירים בדיור הציבורי. בדיון השתתפו כמה דיירים שתיארו את המצב הקשה בו נמצאות הדירות שלהם.

בנימין בשארי, פעיל חברתי סיפר שהוא חי כבר 42 בדיור ציבורי בדירה מוזנחת מלאת עובש וטחב. דיירת נוספת בדיור הציבורי סיפרה שחלתה בפיברומיאלגיה כתוצאה ממגורים בדירה לחה וטחובה. דני גיגי, מנכ"ל פורום הדיור הציבורי הוסיף כי אלפי דירות נמצאות במצב קטסטרופלי כדבריו: "יש בעיה של תקציב. האוצר לא נותן תקציב כדי לשפץ את הדירות. עמידר לא מתפקדת כבר המון שנים. יצאו כבר שישה דו"חות של מבקר המדינה שעסקו בחברת עמידר", אמר גיגי.

הדיון התקיים ביוזמת ח"כ מיכאל ביטון ויסמין פרידמן שטענו שהמדינה מחזיקה עשרות דירות ריקות במקום לשפץ אותן במטרה למכור אותן לאחר תוכנית התחדשות עירונית. "בבאר שבע יש מאות בתי ריקים במתחמים שאולי תהיה בהם התחדשות עירונית. זה פשוט עוול", אמר ח"כ ביטון.

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *