מתפללים בהילולת מירון. עיבוד AI - מדיה היפר לוקאלית
מתפללים בהילולת מירון. עיבוד AI – מדיה היפר לוקאלית

יש כאלה שיתקשו להגיע השנה להילולה בהר מירון

על פי דיווח ב"ישראל היום" אלפי מתפללים עם מוגבלויות יתקשו להגיע להילולה השנתית בעקבות היעדר הנגשה. השר פרוש: לא נתקלנו בבעיות
מערכת | 08.05.2023

ההילולה השנתית בהר מירון תתקיים השנה באופן שונה – זאת בעקבות אסון הר מירון בשנת 2021, שבה נספו 45 גברים וילדים, ונפצעו 102 בני אדם. אלא שנראה כי השינויים לא כללו התייחסות לצרכי אנשים עם מוגבלויות.

ב"ישראל היום" מדווחים כי מתפללים עם מוגבלויות קובלים כי השנה הוגבלה הגישה שלהם להילולה.

בשנים קודמות נכים הורשו לחנות בכל החניונים באזור, אולם הפעם הם מופנים לחניון ספסופה שבו יש עשרות בודדות של חניות נכים רק ברכב פרטי. גם השאטלים ייצאו מחניון זה.

על פי הדיווח, אלפי אנשים עם מוגבלויות מנסים להירשם לקבלת אישור כניסה עבורם ועבור המלווים שלהם, אולם ללא הצלחה.

בשל העומס הרב על התחבורה הציבורית באזור ביום ההילולה, גם זו אינה אלטרנטיבה עבור מתפללים עם נכויות.  "מה יעשה מי שאין לו רכב פרטי", תהה מתפלל שהתראיין לכתבה, "בעיניי הולכים לעשות סלקציה בין הנרשמים ולהחליט מי יעלה להר מירון בל"ג בעומר – ומי יישאר בביתו".

השר לירושלים ומסורת, מאיר פרוש, מסר בתגובה: "לא נתקלנו בבעיות רישום, ומלבד הרישום באינטרנט יש גם את המוקד הטלפוני שלנו שמסייע. עקב שינויי התנועה ניתן לאסוף נכים רק מחניון ספסופה וכן מכיכר בזק למגיעים בתחבורה ציבורית. יש מעל 50 חניות לנכים, וככל הידוע לנו כמות זו עונה על כל הצרכים ואף מעבר לכך".

קטגוריות: רווחה, נגישות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *