קפה בקשת (צילום: אלאור)
קפה בקשת (צילום: אלאור)

בית קפה מונגש לאוטיסטים נפתח בגני תקווה

ארגון אלאור פתח את "קפה קשת" - חינמי ומונגש למען אנשים על הרצף האוטיסטי
שי שגב | 23.09.2023

יוזמה מרגשת למען אנשים על הרצף האוטיסטי: 'קפה בקשת' של ארגון "אלאור" פתח את שעריו בגני תקווה עם מתחם מונגש שתוכנן במיוחד עבור אנשים על הרצף האוטיסטי היכולים להתארח במקום בחינם וללא עלות.

בית הקפה הייחודי, המופעל על ידי מתנדבים, שואף לספק לא רק חוויה קולינרית אלא גם סביבה תומכת. מה שמייחד את 'קפה בקשת' הוא השימוש באפליקציה ייעודית המסייעת ללקוחות על הרצף האוטיסטי בביצוע הזמנות, ומבטיחה חווית הזמנה חלקה לכולם. המקום ישרת תחילה את 'בית טובה' של הארגון לדיירים על הספקטרום האוטיסטי ולאחר מכן ייפתח לקהל הרחב.

'קפה בקשת' הוקם על ידי ארגון אלאור כשהמטרה היא לגרום לאנשים על הספקטרום האוטיסטי ליהנות מארוחה מבלי להרגיש חריגים או טרודים מהאתגרים התחושתיים והנפשיים המלווים אותם עם הכניסה לקפה בקשת, האורחים מתקבלים באווירה שלווה המעוצבת בקפידה כדי למזער עומס חושי.

תאורה רכה, לוחות אקוסטיים וסידורי ישיבה מעוצבים במיוחד עוזרים ליצור אווירה מרגיעה. התפריט בקפה בקשת מתחשב לא פחות, ומציע מבחר מנות הנותנות מענה להעדפות תזונתיות שונות ולרגישויות חושיות.

'קפה בקשת' מהווה אבן דרך משמעותית בקידום ההכלה וההבנה עבור אנשים על הספקטרום האוטיסטי. היוזמה לא רק מספקת מרחב מסביר פנים, אלא גם מגבירה את המודעות לגבי האתגרים הייחודיים של בוגרים על הרצף האוטיסטי ויכולתם לקדם חיים רגילים.

הארגון מנהל בתים לילדים ובוגרים על רצף האוטיסטי, בליווי משרד הרווחה. הבתים בנויים ומאובזרים בסטנדרט הגבוה ביותר, תוך הקפדה על בטיחות והתאמה לצרכי הדיירים ואפיונם. לכל דייר מותאמת תוכנית פרטנית בשיתוף הדייר, הצוות ומשפחתו עם גמישות המאפיינת צרכים משתנים והעדפות אישיות.

מאלאור נמסר: "בעולם שבו הטכנולוגיה מבודדת אותנו לעתים קרובות, הגישה החדשנית של 'קפה בקשת' מדגימה כיצד ניתן לרתום אותה לחיבור ולתמוך במי שהכי זקוק לה. זה לא רק בית קפה. זוהי עדות לשילוב אנשים על הספקטרום האוטיסטי עם אמפתיה הבנה והבנה שיש מקום לכולם ליד השולחן, ללא קשר לצרכים והאתגרים הייחודיים שלו".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *