קמפיין חדש לארגון לתת "העניים החדשים" (ארגון לתת)
קמפיין חדש לארגון לתת "העניים החדשים" (ארגון לתת)

במוקד הקמפיין החדש של "לתת": "העניין החדשים"

לקראת ראש השנה, ארגון לתת יוצא בקמפיין חדש במסגרתו מקבלים העניים החדשים טיפים ועצות מ"העניים הישנים"
שי שגב | 29.08.2023

ארגון "לתת" יוצא בקמפיין חדש לקראת ראש השנה ובמרכז מעלה לשיח את תופעת "העניים החדשים". המטרה היא להמחיש שבתקופה זו בישראל ההידרדרות לעוני ולמצוקה כלכלית יכולה להיות מהירה וקלה לאנשים ומשפחות ישראליות מן השורה.

הקמפיין מפגיש את "העניים החדשים" עם עניים "מנוסים" יותר. כאלו שהיו וחלקם עדיין במצב זה, על מנת ללמוד מהם איך להתמודד. לפי נתוני דו"ח העוני האלטרנטיבי לשנת 2022 – 2.6 מיליון נפשות בישראל חיות בעוני, מתוכן מעל 1.1 מיליון ילדים.

במרכזו של הקמפיין יעמוד המסר כי יוקר המחיה פוגע באלפי משפחות, גם משפחות שאנו מכירים מקרוב. לכן, הארגון יזמין את הציבור לתרום ולעזור לאותן משפחות לשמור על הראש מעל המים ולחגוג את החג בכבוד על ידי תרומת ארוחת חג.

רוני אבירי, סמנכ"לית שיווק ופיתוח משאבים של ארגון לתת: "הקמפיין הייחודי הזה שנהגה והופק בשיתוף עם משרד הפרסום באומן בר ריבנאי שמלווים את ארגון לתת במשך שנים בפרובונו מלא – שם במרכז השיח את המציאות בה אנשים כמוני וכמוך יכולים להידרדר ולשקוע עמוק למצב של מצוקה כלכלית ועוני.

"אנחנו קוראים לזה 'עניי מעמד הביניים' או 'העניים החדשים'. מה שמחמיר את המצב הוא שאוכלוסיות אלו אינן מורגלות לבקש עזרה וסיוע והבושה מקשה עליהן אף יותר להתמודד עם המצב החדש ולהחזיק את הראש מעל המים עד שיצליחו להיחלץ מהמשבר אליו נקלעו" .

יגאל עזרא, סמנכ"ל הקריאטיב בבאומן בר ריבנאי ציין לאחר פרסום הדברים כי: "ה-"עניים החדשים" הוא מהלך שנולד מתוך ההבנה שבשנה האחרונה מצאו את עצמן המון משפחות חדשות במציאות לא מוכרת של מצוקה כלכלית. בעצם הבנו שכמו בכל תחום בחיים שבו צריך ליווי ומנטורינג כאשר נקלעים למצב שאין לנו נסיון בו, גם כשמדובר בעוני יש אנשים שלצערנו יותר 'מנוסים' ויכולים לתת ל-'עניים החדשים' טיפים להתמודדות עם המצב החדש".

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *