איחוד הצלה אצל נשיא המדינה (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
איחוד הצלה אצל נשיא המדינה (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

אירועי 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי: איחוד הצלה

הטקס פתח שורה של טקסים ופעילויות שיתקיימו בשנה הקרובה
שי שגב | 28.09.2023

בטקס מרגש שהתקיים אתמול בבית נשיא המדינה בירושלים, הושקו אירועי 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג בטקס: "בשמונה עשרה השנים הללו, בניתם את "איחוד הצלה" כארגון דינמי, צעיר וחדשני, ארגון שחי את השטח ומשתכלל כל העת, צומח, מתפתח, ומעניק השראה לארגוני הצלה דומים בעולם. בשמונה עשרה השנים הללו, הפכתם לא רק לארגון מציל חיים, אלא לארגון בונה חיים".

בטקס נכחו נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג ורעייתו, והשתתפו בו מאות מתומכי וידידי הארגון בארץ ובעולם, יחד עם ראשי וראשות הסניפים שלו, מתנדביו ועובדיו. הטקס נפתח בתצוגה מרשימה של כלי הארגון, ולאחר מכן עברו הנוכחים אל גינת הטקס, שם החל האירוע המרכזי בהנחיית אשת התקשורת, עדן הראל.

מנכ״ל איחוד הצלה, אלי פולק, ריגש את הנוכחים כשהעלה בהפתעה אל הבמה ילד בן 3 שהתמוטט לפני כחודש בפארק באשדוד ומתנדבי איחוד הצלה שביצעו בו פעולות החייאה ארוכות הצילו את חייו. הילד והוריו הנרגשים הודו למתנדבים היקרים שנכחו גם הם בטקס, ועין לא נשארה יבשה.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הזכיר בנאומו את פעילותו הברוכה של הארגון ואמר: "כשאנחנו שומעים את הביטוי ״אומת הסטארט אפ״, הדימוי הראשון שעולה לנגד עינינו הוא של משרדים מרווחים, של מסכים עמוסים בשורות קוד, ושל פגישות עסקיות שנסגרות במהלך עסקאות ענק. אבל כשאני שומע את הביטוי הזה, אני חושב גם על אלפי מתנדבים לבושי-כתום, שבזכות טכנולוגיה מתקדמת וחזון חכם ונועז, זונחים בשעת קריאה את כל עיסוקיהם, ודוהרים אל עבר מטרה שאפתנית וחשובה מאין כמוה: מתן עזרה ראשונה בתוך 90 שניות בלבד, ברגעים שבהם חיים ומוות מוכרעים ביד שעון. כמו עוד רעיונות חדשניים ששינו את חיינו, גם הרעיון שעומד מאחורי ״איחוד הצלה״ נולד מתוך היעדר, מתוך חיפוש אחר דרך מעשית למנוע סבל ואובדן, מתוך סירוב לקבל את המציאות, כמובנת מאליה. הוא נולד מתוך ההבנה שחיים רבים יוכלו להינצל – לו רק נשפר את נקודת הפתיחה שלנו במירוץ המכריע נגד השעון".

אלי ביר, נשיא ומייסד איחוד הצלה, הודה בדבריו לכבוד נשיא המדינה ורעייתו על האירוח החם והלבבי והוסיף: "כשהייתי ילד, היה לי חלום, שבכל מקום, בכל זמן, יהיה איש רפואה מקצועי, שיהיו ברשותו את הכלים והציוד המקצועיים ביותר, איתם הוא יציל חיים של אנשים בהתנדבות מלאה. אם הייתם מחזירים אותי אחורה לתקופת הילדות, ומראים לי איך החלום הזה יראה בשנת 2023, הייתי צוחק. אבל בזכותכם מתנדבים יקרים, מלאכים כתומים, החלום הפך למציאות. כיום יש במדינת ישראל 7,000 מתנדבים ומתנדבות, שעל חשבון זמנם האישי, יוצאים ומצילים חיי אדם באמצעות מסוקים, סירות, ג'יפים, רכבי שטח מיוחדים, אופנולנסים, אמבולנסים ועם ציוד רפואי מקצועי ברמות הגבוהות ביותר".

אלי פולק, מנכ"ל איחוד הצלה: "אני רוצה להודות לבעלי התפקידים, ראשי וראשות הסניפים, הסגנים והסגניות של כל 100 סניפי איחוד הצלה ברחבי הארץ, שמחדירים ב-7,000 המתנדבות והמתנדבים הפרושים מדן ועד אילת, את המסירות הזאת, את הערך הנעלה של הצלת חיי אדם. בזכותכם ובזכות הניהול המופתי וההשקעה העצומה והלא מובנת מאליה, ניצלו חייהם של כ-7,000,000 איש מאז הקמת הארגון והכל בהתנדבות מלאה. מתנדבים יקרים, אזרחי ישראל יודעים שיש להם על מי לסמוך, שחלילה בשעת צרה, אתם תגיעו אליהם בתוך שניות ספורות ותעניקו להם את המענה שהם צריכים".

ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה, הוקם לפני כ – 18 שנים, כארגון המבוסס על מתנדבים, אשר חרט על דגלו להעניק מענה רפואי ראשוני ומקצועי, לכל אדם באשר הוא אדם, 24/7, 365 ימים בשנה. כיום, מספר המתנדבים בארגון עומד על כ – 7,000 מתנדבים, אשר פרושים מדן ועד אילת ומצילים חיי אדם, יום יום, שעה שעה. המתנדבים המסורים נמצאים בכל עיר, שכונה ורחוב, ומגיעים מכל שכבות האוכלוסייה בישראל: יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים, חרדים, חילונים, דתיים, גברים ונשים.

קטגוריות: רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *