חניכי עמותת ספיישל אולימפיקס צילום: באדיבות ספיישל אולימפיקס
חניכי עמותת ספיישל אולימפיקס צילום: באדיבות ספיישל אולימפיקס

עמותת ספיישל אולימפיקס תוכר כארגון תחרותי

לראשונה מזה 30 שנה, ספיישל אולימפיקס תוכר כארגון גג המייצג את כלל הספורטאים עם לקות קוגניטיבית
שי שגב | 10.04.2023

הישג גדול לעמותת "ספיישל אולימפיקס", לאחר שהוכרה לראשונה כארגון גג רב ענפי בתחום הפעילות של ספורט תחרותי הישגי.

הארגון הבינלאומי פועל החל משנות ה-60 בארצות הברית וכיום חברות בו 192 מדינות, בהן ישראל. הארגון הוא הישראלי הבלעדי המוכר ככזה והוא מייצג את כלל הספורטאים בעלי לקות קוגניטיבית כגון תסמונת דאון, אוטיזם, הנמכה קוגניטיבית ומוגבלות שכלית התפתחותית.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר צילום: קרדיט באדיבות ספיישל אולימפיקס

שר התרבות והספורט מיקי זוהר צילום: באדיבות ספיישל אולימפיקס

תמיכת משרד התרבות והספורט בגובה 532,936 שקל תסייע לפעילותו של ספיישל אולימפיקס לטובת קידום הספורט התחרותי/הישגי של בעלי הלקות הרלוונטית, וכן בקידום השתתפות ספורטאי ישראל במשחקי העולם באמצעות סיוע בשיגור המשלחות, חינוך איגודים, ספורטאים ומעטפת מקצועית לפעולה בהתאם לכללי אתיקה מקצועיים בספורט.

בעמותת ספיישל אולימפיקס ביקשו להודות לשר התרבות והספורט מיקי זוהר, ובכלל זה לראש המטה שלו חן אביטן, על כך שלראשונה מזה 30 שנה, הוכר הארגון כגוף המייצג של כלל הספורטאים עם לקויות קוגניטיביות.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר: "הגיע הזמן להציב את ספיישל אולימפקס בשורה אחת עם ארגוני גג נוספים בספורט הישראלי. אני רואה חשיבות אדירה בקידום ספורטאים עם לקויות קוגניטיביות, נחישותם מעוררת השראה ויכולתם לקצור הישגים בספורט התחרותי היא רווח עבורם ועבור כלל החברה הישראלית".

מנכ”לית העמותה, שרון לוי בלנגה, הגיבה על הבשורה: "התקדמנו שנות אור להכלה משמעותית, מה שהתחיל בהכרה מהמדינה ישפיע על מסגרות, חברות, מעסיקים ובני אדם. מדובר ביום חג עבור ספורטאי ספיישל אולימפיקס ומשפחותיהם, ומדובר ביום חג עבור החברה הישראלית המקדמת, מקבלת ולראשונה מכירה באופן רשמי באנשים עם מוגבלויות המתחרים באירועי ספורט ברחבי העולם. הספורט הוא כוח ענק להעצמה, לאיחוד וחיבור בין אוכלוסיות שונות ומסייע להביא אוכלוסיות מוחלשות אל קדמת הבמה. בתוך כך הרווח העיקרי הוא בבניית חברה מכילה שכן המוגבלות אינה קיימת בזהות אלא בחברה בלבד. בהזדמנות זו אני רוצה להודות מעומק ליבנו לשר הספורט מיקי זוהר ולראש מטה משרד הספורט, חן אביטן, ולועדת התמיכות על האמון שנתנו בנו ובבחירתנו."

קרן שרעבי, סמנ"כלית ספיישל אולימפיקס: "זהו יום מרגש עבור כל הספורטאים של ספיישל המייצגים את ישראל ולא זכו להכרה עד היום. ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל יוצא לחופש הזדמנויות ואפשרויות הפיתוח. אנו רוצים להודות בשמנו ובשם הספורטאים לשר הספורט מר מיקי זוהר ולראש מטה משרד הספורט מר חן אביטן על האמון שנתנו בנו. עבודה רבה לפנינו למקצע ולמנף את ענפי הספורט השונים בארץ, לחבר את כלל אגודות הספורט לצרכים מיוחדים ולבנות מקצועיות ראויה לאוכלוסייה אותה אנו מייצגים בעולם הספורט, למען קידום הספורט לאנשים עם וללא מוגבלות וזכות היסוד הבסיסית לממש את הפוטנציאל שלהם בכלל תחומי החיים".

קטגוריות: החדשות, ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *