עמותת פעולה בהולנד. קבוצה מעורבת של עיוורים ורואים בטיול אופניים
עמותת פעולה בהולנד. צילום: איסתא ספורט

קבוצת עיוורים ולקויי ראייה ישראלית השלימה טיול אופניים

יום העיוור הבינלאומי 2023: קבוצת לקויי ראייה מעמותת פעול"ה טסה למסע אופניים בהולנד
שי שגב | 07.06.2023

החלום של עמותת פעול"ה (פותחים עיניים ולב לצורכי העיוורים) התגשם בדיוק לפני שבוע, כשחבריה חזרו ממסע אופניים מרגש ומיוחד בהולנד. אחרי אינספור רכיבות בארץ, גייסה העמותה תרומות ויחד עם עזרה מחברת איסתא ספורט, שרקמה להם את טיול החלומות, יצאו חבריה למסע אופניים ייחודי ומרגש במיוחד בהולנד, ממנו חזרו השבוע.

אל המסע המאתגר יצאו שמונה עיוורים ולקויי ראייה יחד עם שמונה אנשים רואים, שרכבו יחד בזוגות על אופני טנדם, כאשר הרואה מקדימה והאדם עם לקות הראייה מאחור ושניהם זקוקים זה לזה כדי לרכב בבטחה ובהצלחה. המסלול הייחודי של הקבוצה, נמשך חמישה ימים ועבר בין אמסטרדם לעיירות ציוריות אחרות בהולנד. לאורך המסע, קבוצת הרוכבים מהקהילה היהודית באמסטרדם ליוותה את המשלחת, סגרה עבורם צמתים, ודאגה לביטחון הרוכבים.

עמותת פעולה בהולנד. קבוצה מעורבת של עיוורים ורואים בטיול אופניים

עמותת פעולה בהולנד. צילום: איסתא ספורט

רוני אליהו, שהתעוור במהלך חייו, סיפר בהתרגשות על המסע ואמר: "הייתי בהולנד כאדם רואה, ועכשיו כאדם עיוור. הרכיבה והחיבור עם הרוכב הרואה ממש מתווכים לנו את הסביבה. אנחנו יכולים להריח, לחוש, להאזין לרוכב השני שמספר מה רואים, וככה אנחנו סופגים את הטבע בצורה האופטימלית".

ישי מולד, מנהל מחלקת האקטיב באיסתא ספורט מספר: "אנחנו רגילים לתכנן ולהוציא אינספור טיולי אופניים ברחבי העולם מידי שנה, אבל אין ספק שהטיול הזה היה יוצא דופן. חברי עמותת פעול"ה הם אנשים מרתקים, ששום דבר לא מהווה להם מכשול".

קטגוריות: ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *