משה מוץ מטלון - יו"ר הוועד הפראלימפי (צילום: יח"צ)
משה מוץ מטלון – יו"ר הוועד הפראלימפי (צילום: יח"צ)

מטלון: להדיח מתחרים פראלימפיים שהביעו תמיכה בחמאס

מכתב חריף של יו"ר הוועד הפראלימפי בדרישה להדיח ספורטאים פראלימפיים מספרד ומטורקיה שהביעו תמיכה בטרור ובחמאס
שי שגב | 18.10.2023

יו"ר הוועד הפראלימפי, ח"כ לשעבר משה מוץ מטלון, פנה במכתב נוקב לראשי הוועדים הפראלימפי האירופאי והעולמי, בדרישה לפתוח בהליכים משמעתיים וענישה חמורה לרבות השעיה מתחרויות לתקופה ארוכה, כנגד שני ספורטאים פראלימפיים, מספרד וטורקיה, שהביעו תמיכה במתקפת הטרור על ישראל.

בפנייתו ציין מטלון: "ביום שבת ה-07 באוקטובר, 2023, חוותה מדינת ישראל פיגוע מזעזע, אחד הקשים שידע האנושות. ביום אחד יותר מ-1,300 אזרחים נרצחו בדם קר כולל, חיילים, נשים, גברים, ילדים, תינוקות, תיירים ועובדים זרים. האנשים שלנו נחטפו, נאנסו ונרצחו באכזריות. ילדים נורו לעיני הוריהם; ניצולי שואה נשרפו חיים, ורבים נחטפו ועדיין נעדרים".

מטלון ממשיך במכתבו: "מאז מתקפת הטרור הנוראית הזו על ישראל, אנו עדים לתופעה מקוממת של אנשים שמפגינים תמיכה במתקפת הטרור על ישראל ברשתות החברתיות. הזדעזענו לגלות שגם בני המשפחה הפראלימפית הראו תמיכה כזו. Saruu Revuelta – שחקנית כדורסל בכיסאות גלגלים, חברה בנבחרת הפראלימפית הספרדית, פירסמה באינסטגרם דברי תמיכה במתקפה הנוראית על ישראל".

עוד ציין מטלון בפנייתו: "איהן סאהין – איש צוות של קבוצת הכדורסל הפראלימפית הטורקית עד גיל 22, פרסם תמונה של הר הבית בירושלים וכתב בערבית את הדברים הבאים: 'ההוצאה להורג נותרה מבט אל האופק, המהפכה קרובה'".

מטלון חתם את מכתבו: "התנהגות זו נוגדת את ערכי התנועה הפראלימפית ומהווה הפרה ברורה של הקוד האתי של ה-IPC. בשל חומרת מעשיהם של שני בני המשפחה הפראלימפית, אנו מבקשים בזאת שה-IPC תפתח נגדם הליכים משמעתיים ותעניש אותם בחומרה, לרבות השעיה מתחרויות IPC לתקופה ארוכה. סנקציה חמורה כנגד סאהין ו-Revuelta תראה שתמיכה בפיגועים זה משהו שאנחנו לא יכולים להסכים לו".

ראשי הוועדים הפראלימפי האירופאי והעולמי טרם נענו למכתב זה.

קטגוריות: ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *