אסף יסעור זוכה במדליה (צילום: יח"צ)
אסף יסעור זוכה במדליה (צילום: יח"צ)

בפעם ה-2 ברצף: אסף יסעור זכה באליפות העולם בטאקוונדו פראלימפי

הלוחם הישראלי ניצח ארבעה קרבות בדרך לראש הפודיום, מבטיח לו את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בפריז
שי שגב | 23.09.2023

בפעם השנייה ברציפות – לוחם הטאקוונדו הפראלימפי, אסף יסעור, הוא אלוף העולם. יסעור בן ה-21 ניצח בתחרות היוקרתית במקסיקו ארבעה קרבות בדרך למדליית הזהב, כשבגמר הוא גובר לפנות בוקר (בין שישי לשבת) על שיאנג וון שיאו מטייוואן 8:13.

מדובר על שחזור ההישג שלו ב-2021, אז גבר בגמר על המדורג 1 בעולם כיום, עלי ג'אן אוזקאן הטורקי. הפעם אוזקאן הודח מוקדם יותר ויסעור, בעקבות הזכייה המרשימה, צפוי לשוב לפסגת הדירוג העולמי ובעיקר הבטיח לעצמו את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בפריז 2024. אגב, רק לפני חודש סיים עם מדליית הכסף במשחקים האירופים – שמצטרפת לשורה ארוכה של הישגים.

בתחרות שהתקיימת בוורקרוז, מקסיקו, יסעור (בקטגוריית המשקל עד 58 ק״ג) פתח את התחרות עם ניצחון 6:36 על יריב מפרו. לאחר מכן גבר 10:27 על לוחם מונגולי ו-8:11 דרמטי על יריב ממרוקו בחצי הגמר. בקרב על התואר, כאמור, חלף גם על פני הלוחם מטייוואן. את המשלחת הישראלית מוביל המאמן הלאומי יחיעם שרעבי, ומלווים אותו המעסה אנטוניו ערביד וחבר הנבחרת טום פשקובסקי.

סיפורו של יסעור בן ה-21 ריגש מדינה שלמה. הוא איבד את שתי ידיו שבוע לפני שחגג את בר המצווה כאשר התחשמל מכבל מתח גבוה בעת ששיחק עם חבריו וניסה לחלץ כדור שנתקע בחדר החשמל. לאחר מכן עבר תקופה קשה של אשפוזים בבית החולים שיבא, טיפולי פיזיותרפיה והכנה לפרוטזות. המגבלה שממנה סבל יסעור לא שינתה אפילו במעט את אהבתו לספורט – להפך.

תחילה התאמן בהישרדות ובהגנה עצמית אצל המאמן רן שטיינברג. הוא כתב בפוסט מרגש ששאיפתו הגדולה היא להיות אלוף אולימפי. מאמן נבחרת ישראל בטאקוונדו, יחיעם שרעבי, שקרא את הפוסט, יצר איתו קשר והזמין אותו להתאמן. גם שטיינברג המליץ ליסעור לעבור לטאקוונדו, והילד נענה להזמנה. מאז הוא מתאמן עם ספורטאי נבחרת ישראל, ספורטאים בריאים ברמה גבוהה שאינם סובלים ממוגבלות, ואף זכה במאי 2021 בתחרות שבה השתתפו ספורטאים בלי נכות. עתה, מבטיח לו את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בפריז.

קטגוריות: ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *