עו"ד זוהר הלוי, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל
עו"ד זוהר הלוי, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל. צילום: עמית הלוי

אירוע שחמט פתח את ה"בליינד דיי"

בוריס גלפנד, מאלופי האמנים הגדולים בעולם השחמט בשני העשורים האחרונים, וגדול שחמטאי ישראל בכל הזמנים, פתח את אירועי ה"בליינד דיי" 2023
שי שגב | 18.05.2023

בוריס גלפנד, מאלופי האמנים הגדולים בעולם השחמט בשני העשורים האחרונים, וגדול שחמטאי ישראל בכל הזמנים, נפתח היום (חמישי, 18 במאי) את אירועי ה"בליינד דיי" 2023.

"הבליינד דיי" (Blind Day) הוא יום ההזדהות עם מוגבלי ולקויי ראייה בישראל, אותו מציינים בתאריך 06 ביוני (לשם הסמליות של חדות ראייה 6/6). האירוע היום כלל באירוע משחק שחמט בראשון לציון בשילוב שחקנים בעלי מוגבלויות שונות. בין השחקנים השתתפו שמונה שחקני שחמט בעלי לקויות ראייה, ואלו ישחקו מול גלפנד ומול ראש עיריית ראשון לציון ובכירים בעירייה.

האירוע הופק במשותף המרכז לעיוור בישראל, מרש"ל ראשון לציון ואגודת השחמט המקומית. משחקים פתוחים יתקיימו באירוע הפתוח לציבור כולו.

עו"ד זוהר הלוי, מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל אומר: "יום הבליינד דיי הוא יום הזדהות עם ציבור בעל ליקויי ראייה בישראל. זוהי הזדמנות עבור כל אדם להכיר ביכולות, במסוגלות ובעולמם של אלה שאינם רואים ברור. באמצעות משחק שחמט תינתן לכל אחד הזדמנות לאתגר עצמו ולשחק תוך עטיית כיסוי עיניים ובכך לחוות במקצת את העולם מזווית הראיה של אדם עם מוגבלות ראייה.

"פעילות זו מעבירה מסר לפיו אנשים עם לקויות ראייה יכולים וצריכים להשתלב בכל תחומי החיים והחברה, בהינתן הזדמנות שווה וההתאמות הנדרשות".

קטגוריות: ספורט, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *