נער מתנסה בנסיעה על כיסא גלגלים על משטח עם באמפרים
להרגיש נגישות. צילום: צילום גיא טייב

"להרגיש נגישות 2023" בנמל ת"א: בים, באוויר וביבשה

אינספור פעילויות לילדים ומבוגרים, ובעיקר עבור בעלי מוגבלויות ברחבי העיר תל אביב
שי שגב | 04.05.2023

עמותת נגישות ישראל בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, נמל תל אביב ומשרד התרבות והספורט יקיימו הפנינג נגישות חוויתי, חינוכי וערכי לכל המשפחה, במטרה לעלות את המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם

מתנסים במשחק כדורסל על כיסאות גלגלים. נמל תל אביב 2022 אירוע להרגיש נגישות

להרגיש נגישות. צילום: צילום גיא טייב

ההפנינג יכלול משט מפרשיות ויאכטות, מטס של מטוסים קלים ומסוקים בהשתתפות טייסים וילדים עם מוגבלויות, תחנות ספורט נכים התנסותיות חווייתיות המיועדות לקהל ללא מוגבלויות במטרה לחשוף להתמודדות היום-יומית של כ-1.6 מיליון ישראלים עם מוגבלויות ועוד.

יום שישי, 12 במאי | 12:00 – 15:30

הכניסה בחינם

נערה מתנסה בבאמפרים על כיסא גלגלים

להרגיש נגישות. צילום: צילום גיא טייב

עמותת נגישות ישראל בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, נמל תל-אביב ומשרד התרבות והספורט יקיימו את הפנינג "להרגיש נגישות 2023", אירוע חוויתי, חינוכי וערכי לכל המשפחה. מטרת ההפנינג, שיתקיים בנמל תל-אביב ליד ארגז החול, ביום שישי, 12 במאי, מהשעה 12:00, להעלות את המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם. ההפנינג יהיה פתוח בכניסה ללא תשלום לציבור הרחב.

האירוע יתקיים באוויר, בים וביבשה ויכלול: משט מפרשיות ויאכטות מול נמל תל-אביב, מטס הזדהות של מטוסים קלים ומסוקים לאורך חופי תל-אביב-יפו והרצליה – בהשתתפות טייסים וילדים עם מוגבלויות, תחנות התנסות חווייתיות בשילוב משחקי ראווה בספורט נכים והפנינג ספורט פרא-אולימפי לקידום המודעות החיובית לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם.

האירוע יפגיש את הקהל הרחב ללא המוגבלות עם אנשים עם מוגבלויות שונות ויחשוף אותם להתמודדות היום-יומית של כמיליון ושש מאות אלף ישראלים באמצעות התנסות חווייתית וכיפית במגוון פעולות מאתגרות כמו: יצירת גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, היכרות עם שפת הסימנים וחשיפה לעולם החירשים, משחקי ספורט כמו כדורסל כיסאות גלגלים, טניס בכיסאות גלגלים, כדור שער (כדורגל עיוורים) עם כיסוי עיניים, אופני ידיים ואופני טנדם עם כיסוי עיניים, מסלול מכשולים לכיסא גלגלים ועוד.

עמותת נגישות ישראל, שמציינת 24 שנות פעילות, מקיימת את האירוע זו השנה התשיעית, בשיתוף ההתאחדות לספורט נכים, הוועד הפראלימפי, עיריית תל-אביב-יפו, רשות הספורט העירונית, נמל תל-אביב, משרד התרבות והספורט וארגון נכי צה"ל.

להרגיש נגישות 2022. רון חולדאי

רון חולדאי ואורי ששון. צילום: גיא טייב

קטגוריות: נגישות, ספורט

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *