דיגיתל נגיש (צילום: שני לויה)
דיגיתל נגיש (צילום: שני לויה)

שישי: "דיגיתל נגיש" סובב עולם בנמל יפו

במהלך יום שישי, 6 באוקטובר, אירוע גדול, מושקע ומונגש לתושבי ותושבות העיר תל אביב עם מוגבלות
שי שגב | 04.10.2023

"דיגיתל נגיש" הוא כרטיס הטבות ייחודי עבור תושבים ותושבים עם מוגבלות, המנגיש את השירותים בעיר, מייצר קהילה ייחודית של תושבות ותושבים עם מוגבלות ומשפחותיהם ומקיים אירועים ייחודים תוך חשיבה על כל פרט, התאמה ושילוב צוות נגישות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר  אחד מן האירועים המונגשים הללו הוא אירוע "סובב עולם בנמל יפו".

נמל יפו במשך אלפי שנים היה שער לעולם וכעת העולם מגיע לביקור מיוחד בנמל! במרחב הציבורי יתקיימו מופעים סובבי עולם וניתן יהיה לעבור בחופשיות מיעד ליעד ולהחתים דרכון.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "תל-אביב-יפו שייכת לכלל תושביה. לכולן ולכולם יש כאן מקום והם מוזמנים להרגיש בבית – גם תושבינו בעלי המוגבלויות שלכבודם הוקם מועדון דיגיתל נגיש שמקיים גם שלל אירועים מופלאים מותאמים למענם. מועדון דיגיתל נגיש הוא חלק מתפיסת העולם הערכית שלנו, שמשקיעה משאבים אדירים לאורך כל השנה כדי להפוך את העיר לנגישה ומותאמת  לנשים ולאנשים עם מוגבלות. מהנגשת מבני ציבור וחופי הים, דרך הנגשת אירועי התרבות המתקיימים ברחבי העיר ועד התאמתם של אתרי האינטרנט העירוניים".

פעילויות ומופעים בחינם ללא הרשמה מראש:

  • מתחם סקוטלנד – הפמליה המלכותית – אייל תלמודי ינגן שירי לכת מלכותיים על חמת החלילים בליווי שני מתופפים לקבלת מלכת אנגליה האחת והיחידה.  מיקום – רחבת עץ צפונית + המזח.
  • מתחם צרפת – צמד שנסיונריות ינעימו בשירה ונגינת אקורדיון את מרחב הנמל העתיק בשירים וצלילים מרגשים.   מיקום – בימת עץ מונמכת בסמוך לכניסה הראשית
  • מתחם ספרד – ההרכב של רקדנית הפלמנקו מיכל בן-צבי ירקיד וירקוד עם הקהל ממיטב שירי הפלמנקו המסורתיים.  מיקום – אזור הגשר, סמוך למרכז נא-לגעת.
  • מתחם הודו -אנסמבל טריקודים – מופע ריקודים הודי- רקדניות הודיות קסומות בחוויה מושלמת של קצב, תנועה וצבע! מיקום – רחבת הכניסה המרכזית לנמל (ככר הרוחות)
  • מתחם איטליה – אומני האופרה הישראלית היישר מבית האופרה בתל אביב יצאו למסע של אריות חובקות עולם. מיקום: סמוך לפקטורי 54
  • ממלכת שן הזהב התיכונה – תזמורת המשמר הקדמי תנוע סביב העולם ותחפש להקים לעצמה מדינה.
  • יפן ארץ השמש העולה – סדנה מיוחדת עם  אומן אוריגמי ,מהסדנה תצאו עם יצירות פאר בדיוק כמו ביפן ותלמדו את סודות האוריגמי המסורתי. מיקום: בסמוך למרכז "נא לגעת".

מתחמי משחקים לפעילות חופשית המותאמים לכל המשפחה יוצבו לכל אורך האירוע.

בין היתר מדובר במתחם שנבנה מתוך מטרה ליצור זירת משחקים המעודדת משחק יצירתי ושיתופי באפס פסולת. המתחם מורכב מצינורות, ארגזים ומחברים, יש אינסוף אפשרויות לחבר ולהשתמש בהם, לבנייה, למוסיקה, ליצירת מסלולים לכדורים, להעברת מים, לתקשורת ולמשחקי דמיון.

כמו כן יתקיימו פעילויות וסדנאות ברכישה מראש לקהילת דיגיתל נגיש בלבד  (10 ₪ לאדם):

סיור מוזיקלי מסביב לעולם – סיור מסיבת אוזניות במחלקה הראשונה! חוויה של מוסיקה, כיף, שחרור, גיבוש ותזוזה של הגוף באמצעות המוזיקה.  בסיום הסיור נכין יחד תיק הפתעות לטיסה הבאה. משך הפעילות: 35 דקות סיור + 20 דקות יצירה, נקודת יציאה: מרכז נא לגעת.

תיבת האוצר שלי – היישר ממצרים העתיקה ליפו העתיקה – סדנה לארכיאולוגיות וארכיאולוגים מתחילים.

כל משתתף יקבל פטיש ואזמל ויחפור באבן אישית עד למציאת מטבע חרס אותו ינקה במברשת ויהפוך למדליה אישית. את הסימנים על מטבע נפענח, כדי לגלות מהיכן ומאיזו תקופה הוא. משך הפעילות : 40 דקות, הפעילות מתקיימת בחוץ, מומלץ להצטייד בכובע ושתייה.

תעלומה מסתורית בנמל – בואו לפענח פרשייה סובבת עולם. סוכנות הבילוש ׳׳מצפן הזהב׳׳ עוברת ממדינה למדינה ומגיעה כעת לנמל יפו, הסוכנות  מנסה לגייס בלשות ובלשים לפתור תעלומה מסתורית שהם מנסים כבר לפענח שנים רבות- האם תצליחו במשימה? יחד כקבוצה נלמד לקרוא כתב סתרים, לפענח רמזים ואפילו להיעזר בציוד בלשי שתקבלו במתנה, נציג סוכנות הבילוש יוביל את המשתתפים למסלול תעלומה הרצוף בחוויות מעניינות ומפתיעות.

מתאים במיוחד לילדות וילדים סקרנים, חוקרים וחובבי הרפתקאות! משך הפעילות : כ-40 דקות. יש לרכוש כרטיס לילד בלבד, העלות כוללת הורה מלווה אחד.הפעילות מתקיימת בחוץ, מומלץ להצטייד בכובע ושתייה. מומלץ מגילי 5 ומעלה, נקודת יציאה: ככר הרוחות

קסם אגדות יוון – לראשונה במיוחד לאירוע דיגיתל נגיש – פעילות בהשראת המיתולוגיה היוונית שנבנתה במיוחד עם השחקנית הילה צור רביב ונגנים של הפילהרמונית הישראלית.

כל מתחם הופעות יפעל במתכונת של 3 סבבים של 20 דקות, למעט הרכב הנייד של הממלכה שינוע בחופשיות בין כלל המתחמים ברצף.

קישור לפרטים המלאים על כלל האירועים והרשמה מראש לאירועים הסגורים:  https://bit.ly/3sYDyi6

קטגוריות: נגישות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *