ילדה מכסה אוזן עם היד
צילום אילוסטרציה. Image by Ulrike Mai from Pixabay

בעקבות המבצע בעזה: זינוק של 290% בפניות לסיוע נפשי

עמותת נט"ל מציעה: כך תרגיע את עצמך בשמונה צעדים פשוטים
שי שגב | 10.05.2023

במהלך אתמול (שלישי, 9.5)) חלה עלייה של כ-290% במספר הפניות לקו הסיוע של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי), המעניק סיוע נפשי לנפגעי טראומה על רקע טרור ומלחמה.

עמותת נט״ל מתגברת את קו הסיוע 1-800-363-363 או באתר האינטרנט של העמותה. הקו מעניק סיוע נפשי לכל מי שחש לחץ, חרדה וזקוק לתמיכה וסיוע נפשי בעקבות המצב.

אפרת שפרוט, מנכ"לית עמותת נט"ל מסרה: ״אנחנו מקבלים שיחות לקו החירום בעקבות המתיחות בדרום, מאנשים שחוששים לצאת מבתיהם, הורים שמבקשים כלים להתמודדות עם החרדה של הילדים, תושבים שחוו התקפת טילים ופיגועי טרור בעבר והאירועים האחרונים עוררו בהם חרדה. אנשים מביעים עייפות נפשית מרצף האירועים הלא נפסק".

עוד הוסיפה שפרוט: "אנו מרגיעים את הפונים ומעניקים להם כלים להתמודדות עם החרדה  ומסבירים להם שזאת תגובה נורמלית למצב לא נורמלי. אנחנו מנחים את ההורים כיצד לתווך את האירועים לילדים החרדים וכיצד לנרמל להם את המצב".

כך בשמונה צעדים פשוטים תוכלו לפעול להרגעה עצמית, על פי התדריך של נט"ל:

8 צעדים לרגיעה עצמית. לוודא שאני במקום מוגן, לעצור, לכווץ את כף היד לאגרוף חזק, להחזיק מכווץ ולהרפות. לחזור על הפעולהכמה פעמים. להסתכל סביב - מה אני רואה, מי נמצא לידי, לספור 5 דבירם עגולים. להוציא אויר בנשפיה ארוכה ואיטית, עד שהריאות מרוקנות. למלא מחדש דרך האף ולחזור על הפעולה כמה פעמים. לחייך למי שלידכם (גם אם זה חיוך קצת מאוךץ) או לצלם סלפי מחויך ולשלוח. לזכור שכל תגובה היא נורמלית למצב לא נורמלי. אם התחושה השתפרה - לחפש מישהו לעזור לו. לסיוע נפשים: 1-800-363-363. 24/7

8 צעדים לרגיעה עצמית

קטגוריות: חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *