ידיים של ילד מצייר
צילום אילוסטרציה. Photo by Erika Fletcher on Unsplash

שביתת ענק בצהרונים בירושלים: אושר לשבות עד לסיום שנת הלימודים

בית הדין לעבודה דחה את דרישת עיריית ירושלים והמינהל הקהילתי לביטול השביתה
שי שגב | 28.05.2023

בית הדין האזורי בירושלים אישר לכ-1,000 העובדות להשבית את הפעילות בכל יום ראשון עד לסוף השנה. בהתאם לזאת, איגוד הצהרונים משבית היום את פעילות הצהרונים בירושלים בשעות הפעילות 13:45-17:00.

מארי לוי ידיד, גננת וחברת איגוד הצהרונים בכוח לעובדים: "גם תחת איום שביתה ולאחר שנתיים של מריחת זמן, טוענים בעיריית ירושלים שאין בידם הצעה קונקרטית למענקים ושיפור תנאים! למה מחכים בעירייה? איבדנו שליש מהעובדות בתחילת השנה, במרבית הצהרונים יש תחלופת עובדות וראש העיר משה ליאון שותק. אנו מקוות שלא נאלץ להוציא לפועל גם את השביתות הבאות. הדברים תלויים בעירייה ובמנהלים הקהילתיים. קוראות לעירייה להתעשת ולהתקדם במו"מ לקידום תנאי ההעסקה הרעועים של העובדות".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "תוכנית ניצנים הינה תוכנית ממשלתית, הפועלת תחת משרד החינוך בכל רחבי הארץ, ולכן הגורם לשיפור השכר הינו בתקצוב משרדי החינוך והאוצר. אנו ממתינים לעדכון המדינה באשר לעדכון תקציב התוכנית, בהתאמה להסכם שנחתם בנושא סייעות הבוקר עם ההסתדרות. חשוב לציין שכרגע, עובדות ניצנים העובדות בירושלים, משתכרות בשכר גבוה יותר מעובדות ניצנים, העובדות בשאר הארץ.

עיריית ירושלים רואה לנגד עיניה את טובת ילדי הגנים והוריהם, ולכן פעלה לגיוס משרדי הממשלה בדיון שמתקיים בנושא. למרות זאת, החליט ארגון "כוח העובדים" להשבית את פעילות הצהרונים במנהלים הקהילתיים בעיר ולהשאיר אלפי משפחות ללא מסגרות חינוך. בעקבות כך, פנתה העירייה לממונה הארצית על יחסי העבודה ולבית הדין לעבודה, על מנת למנוע ככל שניתן את ההשבתה המתוכננת, שכן לאור הסיבות להכרזתה, הורי ירושלים נותרים ללא מענה בעניין שאין ביכולתנו לפתור.

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דחה את בקשתנו לביטול השביתה ולכן השביתה אכן מתקיימת, בהתאם לכך, צהרוני "ניצנים" לא יפעלו היום ולכן יש לאסוף את הילדים שנמצאים במסגרת הצהרונים עד השעה 14:00.

עיריית ירושלים עודכנה על תאריכים נוספים בהם מתוכננת להתקיים שביתה- ימי א' בתאריכים: 28.5, 4.6, 11.6, 18.6, וה- 25.6. עיריית ירושלים והמינהלים הקהילתיים מתכוונים לערער בשנית על קיום שביתה בתאריכים האלו מאותם סיבות של מניעת השביתה היום. חשוב לציין, כי השביתה אינה כוללת את ילדי החינוך המיוחד".

קטגוריות: זכויות, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *