מעמד החתימה של דנה עזריאלי לקרן דרכא
דנה עזריאלי. צילום: מקסים גולובנוב, יחסי ציבור

תרומה מעצימה: עזריאלי תורמת 180 מיליון שקל לחינוך בפריפריה

הקרן תתרום את הסכום לאורך חמש שנים עבור תוכנית העצמה חינוכית לרשת החינוך דרכא. התרומה מצטרפת לתרומה קודמת של 110 מיליון שקל עליה הכריזה הקרן הקנדית לפני חמש שנים
שי שגב | 09.05.2023

קרן עזריאלי הודיעה על תרומה של 180 מיליון שקל לרשת דרכא לאורך חמש שנים. תרומה זו מצטרפת לתרומה קודמת שהעניקה הקרן לדרכא, עליה הכריזה לפני חמש שנים ועמדה על 110 מיליון שקל. התרומה הכוללת, בסך כ-300 מיליון שקל, מיועדת לתכנית העצמה חינוכית הפועלת בבתי הספר של רשת דרכא.

דרכא היא רשת בתי ספר תיכוניים אשר הוקמה לפני כ-12 שנה בתמיכת משרד החינוך ובעידודו, על מנת לחזק את בתי הספר בפריפריה בישראל.  הרשת פועלת כיום ב-47 בתי ספר ומרכזי למידה, מונה כ-3,000 מורים ומשרתת כ-27,150 תלמידים. דרכא מובילה מידי שנה במדדי מצוינות מגוונים בתחומים הלימודיים והחברתיים. כך, למשל ממוצע אחוז הזכאות לבגרות בקרב כלל תלמידי הרשת, עומד בשנה האחרונה על 93.5%.

קרן עזריאלי מפעילה, החל משנת 2004 את מכון עזריאלי להעצמה חינוכית, תכנית שנבנתה על מנת לעודד נוער בסיכון בחטיבות הביניים להתמיד ולהצליח במסגרת לימודיהם בבתי הספר. התכנית  סיפקה לבני נוער אלו את התמיכה לה הם זקוקים על מנת לסגור את הפערים החינוכיים, וכן קידמה טיפוח כישורים חברתיים ושיפור תקשורת מיטבית ומערכות יחסים מעצימות של התלמידים עם הסביבה המשפחתית שלהם. בשנת 2018, קרן עזריאלי ורשת בתי הספר דרכא חתמו על שותפות אסטרטגית למיזוג "מכון עזריאלי להעצמה חינוכית" לתוך הרשת.

התרומה של קרן עזריאלי תאפשר לרשת דרכא להרחיב את היקף ההשפעה של התוכנית בחמש השנים הקרובות מ-47 מוסדות חינוך ל-60 ובכך לשרת כ-10,000 תלמידים נוספים.

השפעה נרחבת על מערכת החינוך בישראל כבר ניכרת בפרויקט נוסף של רשת דרכא, שהוא פרי תרומתה של קרן עזריאלי-תכנית ELA-Educational Leadership Accelerator. תכנית זו צפויה להכשיר ולשלב תוך שלוש שנים כ-150 מנהלים לבתי ספר יסודיים ועל יסודיים בישראל מנת לתת מענה למשבר העמוק של מערכת החינוך בישראל – חוסר במנהלים לבתי הספר. התכנית מאתרת ומצמיחה אנשי חינוך מובילים ומעולים השואפים להנהיג תהליכים חינוכיים בעמדות ניהול, השפעה והובלת שינויים בבתי ספר יסודיים או תיכוניים.

דנה עזריאלי: "קרן עזריאלי תומכת מזה שנים רבות בקידום בני נוער מהפריפריה בישראל במטרה להעצים ולממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחת מהם. הקרן נרגשת להרחיב את השותפות עם דרכא, בשל מחויבותה לספק הזדמנויות שוות לבני נוער בפריפריה וגישה לחינוך איכותי שמוביל לעתיד מזהיר יותר ומקדם ניידות חברתית. יחד עם השותפים שלנו בדרכא, אנו בונים קהילה מכבדת שמעודדת חשיבה יצירתית, מנהיגות, דיאלוג, וקבלת האחר במטרה לחזק קהילות בפריפריה, להעצים את עתיד תלמידינו וליצור מערכת חינוך מועשרת ופורצת דרך לכל התלמידים".

ג'ימי פינטו יו"ר דרכא: "אנו מודים לקרן עזריאלי על תרומתה הנדיבה, תרומה של כ-300 מיליון שקל בקירוב לאורך עשור. התמיכה והאמון בעשייה של רשת דרכא יאפשרו לצעוד כברת דרך נוספת  ומשמעותית לקידום הזדמנות שווה ובת קיימא לכל ילדה וילד. בשם דרכא ובשם כל השותפים מתחילת דרכה, אנו מברכים ומודים על תרומתה של קרן עזריאלי לדרכא תוך הוקרה על הבעת האמון ברשת. אנו משוכנעים כי יחדיו, לצד צוות ההנהלה המסור והמצטיין של הרשת, נצליח להרחיב את אופקי ההצלחה של דרכא, כרשת שהיא אות ומופת במערכת החינוך הישראלית".

ד"ר גיל פרג מנכ"ל רשת דרכא: "בשם תלמידי הרשת, אנו מודים על התרומה חסרת התקדים של קרן עזריאלי לרשת דרכא, וכן על המעורבות והתרומה של גב' דנה עזריאלי בהנחיית הנהלת הרשת לאורך השנים. סיוע זה מצטרף למאמץ משותף ולתרומה של תומכיה האסטרטגיים ותורמיה של רשת מדרכא מכל רחבי העולם. אין לי ספק כי בזכות כל אלה תצליח רשת דרכא להביא לקידומה של מערכת החינוך בישראל כולה ולקידומה של החברה הישראלית כחברת מופת מובילה בעולם".

קטגוריות: חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *