הורי החינוך המיוחד בבית ספר ניב, חולון מפגינים
הפגנת ההורים. צילום: צילום שרון ביידר

הורי החינוך המיוחד בבית הספר ניב בחולון הפגינו הבוקר מול לשכת ראש העיר

ההורים דרשו כי ראש העיר יעמוד בהתחייבותו להחזיר את שעת הסיום של יום הלימודים ל-15:45; עו"ד עידו אוחיון המייצג את ההורים: אנחנו לא נוותר על אף אחת מהזכויות של הילדים הללו ונדאג שראש העיר יכבד את מילתו
שי שגב | 04.05.2023

עשרות הורים לילדי החינוך המיוחד בבית הספר ניב בחולון, הפגינו בשעה 9:00 הבוקר, ביחד עם ילדיהם, מול לשכתו של מוטי ששון, ראש העיר חולון. ההורים דרשו כי ששון ימלא אחר התחייבויותיו לגבי יום לימודים ארוך המגיע לילדים הלומדים במסגרת החינוך המיוחד.

בהפגנה, נשאו ההורים שלטים בהם נכתב בין השאר "הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים" וכן "מילה של מוטי-לא מילה". השלטים מבטאים תסכול עמוק מהתנהלות העירייה ומחוסר יכולתה לעמוד בהבטחותיה ולהביא לסיום העניין.

אחת האימהות אשר השתתפה בהפגנה ביחד עם בנה סיפרה כי בשל העובדה שבנה מסיים את יום הלימודים מוקדם יותר, היא נאלצת לעזוב את מקום עבודתה בשעה 14.30 כדי להספיק להגיע בזמן כדי לקבל את ילדה. בעקבות זאת, זומנה האם למנהל החברה והלה התריע בפניה כי המצב לא יכול להמשך כך, והיא עשויה לאבד את מקום עבודתה.

עו"ד עידו אוחיון, המייצג את ההורים אמר בהפגנה כי: "המציאות הבעייתית בה אנו חיים במדינה, חלחלה והגיעה ככל הנראה גם לעיריית חולון. במסגרת זו מרשה לעצמה העירייה להזניח את החלשים ביותר, להבטיח הבטחות ולא לקיים ולהתעלם מזעקת התושבים". עו"ד אוחיון הבטיח כי צפויים צעדים נוספים וכי ציבור ההורים לא יפסיק את מחאתו עד לפתרון מלא של הסוגייה.

עו"הד אוחיון אף הפנה אל הסתירות הפנימיות בתגובת העירייה לעניין זה: מצד אחד טוענת העירייה (בסעיף 4 לתגובתה) כי בית הספר מקבל את מלוא השעות של הסייעות, ועפ"י הנמסר מביה"ס השעות מנוצלות לצורך מילוי מקום של חוסרי המורים ומצד שני  טוענת העירייה בסעיף 5 לתגובתה כי ממילא חוזר מנכ"ל משרד החינוך קובע כי "ככלל לא תועסק סייעת כממלאת מקום של מורה בהיעדרה". מצד אחד טוענת העירייה כי שעות הסייעות מנוצלות לצורך מילוי מקום של חוסרי מורים, ובמשפט הבא, מסבירה העירייה כי משרד החינוך אוסר על העסקת סיעות כממלאות מקום של מורה בהעדרה.

יו"ר הנהגת הורי החינוך המיוחד בבית הספר ניב אף מסר, כי "לא יאמן שהעירייה מתכחשת כעת להבטחתה, אשר במו אוזני שמעתי את ראש העיר מבטיח אותה, בפגישה בה נכחתי".

התנהלות זו של העירייה מגבירה את התחושה של ציבור ההורים כי לא באמת מקשיבים להם וכי המדיניות נקבעת "מעל ראשם" וללא כל קשב לצרכיהם.

תגובת עיריית חולון: "האחריות למתן פתרון לבעיה מוטלת על משרד החינוך, שלא מצליח לגייס מורות לחינוך מיוחד. אכן, ראש העיר הביע בפני ההורים את החשיבות הרבה שהוא רואה במציאת פתרון וגם הביע את רצונו לסייע בסוגיה, אולם הוא לא התחייב כי יימצא הפתרון שמצוי, כאמור, בסופו של דבר בידי משרד החינוך ולא בידי העירייה".

קטגוריות: חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *