ילד בקייטנת אלו"ט. צילום: פרטי
ילד בקייטנת אלו"ט. צילום: פרטי

הורים בת"א: קייטנת אלו"ט – "בלי הפעלות ובלי חוגים"

ההורים קובלים על תנאי הקייטנה לילדים על הספקטרום בעיר. אלו"ט: לא אחראים לתוכן ולפעילות, אבל בעקבות פניית האם, פנינו לגורמי הפיקוח מטעם משרד החינוך והרשות בבקשה לבחון את הטענות
שי שגב | 27.07.2023

קבוצת הורים מתל אביב מתלוננת על תנאי הקייטנה לילדים על הספקטרום באשכול גנים בתל אביב. ההורים טוענים שהקייטנה אינה מספקת לילדים את הפעילויות וההעשרה הדרושות להם.

במכתב ששיגרה השבוע למפעילת האשכול – אלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם – כתבה אם לילד בגן: "הבוקר נודע לי שאני מביאה את בני למסגרת בה נמצאות רק צמד סייעות שאחת מהן לא מכירה כלל את ילדי הגן.

"במהלך כל היום לילדי הגן אין פעילות מעשירה, לא חוגים, לא הפעלות וזאת להבדיל ממסגרות אחרות בהם ילדים, בחינוך רגיל ובזה המיוחד זוכים כל יום לפעילות, במסגרת ומחוצה לה (בהתאם לצרכי הילדים). האם אזלו התקציבים? האם לעמותה אין כסף לממן צוות לפעילות מתאימה לשעות הפנאי? האם המדיניות של קייטנה היא שמרטפות"?

הורים אחרים בגן דיברו גם הם בעילום שם בעניין. אחת האימהות אמרה: "כל השנה הסבירו לנו כמה חשוב לשמור על שגרה כשמדובר בילדים על הספקטרום. שפגיעה בשגרה יכולה לגרום לנסיגה, התקף או חרדה. פתאום הופכים על הילדים את עולמם, מקבלות אותן בבוקר סייעות שהם לא מכירים, נשים זרות לחלוטין, הגננות, שליוו אותם יום יום לא מחויבות להגיע.

"צריך להבין שלכל ילד יש צרכים אחרים שברור שהסייעות החדשות לא יכולות להכיר. כל ילד הוא מורכב".

אלו"ט מסרה בתגובה: "צר לנו על תחושותיה הקשות של האם וליבנו איתה. הפעלת הקייטנות במסגרת גני התקשורת בחודשי הקיץ הן באחריותם בלעדית של הרשות המקומית ומשרד החינוך ואילו אלו"ט אחראית על רציפות מתן הטיפול הבריאותי המקדם מתחילת השנה ועד ל- 15 באוגוסט.

"בגנים אלו אין לאלו"ט כל אחריות לא לתוכן ולא למפעילים של הקייטנות. יצוין כי בעקבות פניית האם, פנתה אלו"ט לגורמי הפיקוח מטעם משרד החינוך והרשות בבקשה לבחון את טענותיה ולתת מענה".

קטגוריות: חינוך
תגיות: ,

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *