ד"ר שלומי וקנין. צילום: אסותא אשדוד
ד"ר שלומי וקנין. צילום: אסותא אשדוד

ד"ר שלומי וקנין ניצח את לקות השמיעה

ד"ר שלומי וקנין, רופא ילדים בבית החולים אסותא אשדוד, ניצח את לקות השמיעה שלו
מערכת | 24.02.2023

ד"ר שלומי וקנין, רופא ילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מקבוצת מכבי, נולד עם לקות שמיעה עצבית שהחריפה עם השנים, אך כל זה לא מנע ממנו ללמוד רפואה ולהפוך לרופא ילדים תוך הסתמכות רבה על קריאת שפתיים. כל זאת עד בואה של הקורונה, ועימה מסכות המטופלים. או אז שלומי בחר לעבור ניתוח שממנו חשש כל חייו.

ד"ר שלומי וקנין (34), נשוי עם שני ילדים קטנים, התמודד כל חייו עם לקות שמיעה שהחמירה עם השנים עד למצב של כמעט חירשות מוחלטת. על אף הקשיים והאתגרים, שלומי החליט להגשים את חלומו ולהיות רופא ילדים. הוא סיים את לימודי הרפואה בשנת 2017 וכיום הוא רופא ילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. במהלך השנים הוצע לשלומי לעבור ניתוח שתל קוכלארי – שמשמעותו השתלת שתל פנימי קבוע בו אלקטרודה מוחדרת אל השבלול ומעבירה אליו זרמים חשמלים. על אף בטיחותו היחסית של הניתוח, שלומי חשש מההליך ובחר שלא לעשותו.

אחד האמצעיים העיקריים בהם נעזר שלומי בהבנת מטופליו היה קריאת שפתיים. ואולם עם הגעת הקורונה ועטיית המסכות, אפשרות קריאת שפתיים לא הייתה אפשרית. לאור המציאות החדשה שנכפתה עליו, שלומי החליט לעבור את ניתוח השתל הקוכלארי. בשלב ראשון רק באוזן ימין, וזאת על מנת להמתין לתוצאות בטרם יבחר בניתוח עבור שני האוזניים. הניתוח עבר בהצלחה גדולה ואיכות השמיעה השתפרה פלאים. לאור ההצלחה הרבה, החליט שלומי לעבור ניתוח נוסף באוזן שמאל לפני מספר שבועות, שאף הוא עבר בהצלחה גדולה.

כיום הוא ממשיך לעבוד במחלקת הילדים של בית החולים אסותא אשדוד, ואין לו עוד צורך בהסתמכות על קריאת שפתיים או עזרים חיצוניים כלשהם. ד"ר שלומי וקנין: "לאורך השנים, פחדתי לעשות את הניתוח, למען האמת – גם לא הרגשתי לחץ לעשותו. אני מתמודד עם לקות שמיעה מיום הולדתי והצלחתי להתמודד בהצלחה עם כל אתגר וקושי. הקורונה, עם על המורכבות שהביאה עימה, גם חייבה אותי להישיר מבט למציאות ולהתמודד איתה. עברתי את הניתוח ובהצלחה גדולה ואני בכל יום מבין כמה פספסתי והכל בגלל הפחד. המסר שלי – אל תיתנו לפחד להוביל אתכם. יש לרפואה היום מגוון אפשרויות ופתרונות להתמודדות עם אין ספור קשיים או לקויות, נצלו אותן".

קטגוריות: בריאות, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *