עיבוד AI - מדיה היפר לוקאלית
עיבוד AI – מדיה היפר לוקאלית

יש הסכם – שביתת המעונות השיקומיים בוטלה

שר הרווחה, יעקב מרגי: "ההסכם מתקן את העוול ומשווה את תנאי העסקה של הסייעות במעונות השיקומיים לאלו של המעונות בשלטון המקומי"
שי שגב | 17.05.2023

השביתה שתוכננה להיום (רביעי) במעונות היום השיקומיים בוטלה – זאת, לאחר ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר הרווחה יעקב מרגי הודיעו על הסכמות בנושא העלאת שכר הסייעות במעונות אלה. 

"ההסכם שאליו הגענו מתקן את העוול ומשווה את תנאי העסקה של הסייעות במעונות השיקומיים לאלו של המעונות בשלטון המקומי", אמר מרגי, "אני מודה למפעילי המעונות על ניהול משא ומתן ענייני".

לפי ההודעה המשותפת שהוציאו המשרדים אמש, הדרישה שהציבו המעונות השיקומיים ביציאתם למאבק תיענה:  השוואת שכר הסייעות לזה של אלה העובדות במעונות היום של השלטון המקומי. לאחרונה סוכם על העלאת שכרן של סייעות השלטון המקומי ב-30% במסגרת ההסכם בין האוצר להסתדרות, מה שיצר תחושות קשות בקרב העובדות במעונות השיקומיים. כעת, המשרדים התחייבו לתקן את הפער עם אישור תקציב המדינה בכנסת.

הורי הילדים אמנם נשמו לרווחה עם קבלת הבשורה אודות השוואת השכר, ובתום שיחת טלפון שקיים שר הרווחה יעקב מרגי עם ראשי מחאת הצוותים החינוכיים, הוחלט להשהות את העיצומים ולאפשר שיחות נוספות. אך החשש משביתה בהמשך עדיין קיים. יותר ממאה מעונות מספקים מענה לפעוטות עד גיל שלוש, חירשים, עיוורים, אוטיסטים, עם שיתוק מוחין ועוד. השלכות של השבתה כזו במעונות עשויות להיות קריטיות עבור אותם ילדים.

כאמור, מרבית ארגוני מעונות הודיעו לשר יעקב מרגי על ביטול כוונתם לשבות, ביניהם ארגון פר"ח המפעיל 15 מעונות שיקומיים. השר מרגי בירך על המהלך: "אני מודה לשר האוצר והצוותים המקצועיים על ההסכמות בדבר שיפוי המעונות השיקומיים. ההסכם שאליו הגענו מתקן את העוול ומשווה את תנאי העסקה של הסייעות במעונות השיקומיים לאלו בשלטון המקומי. אני מודה למפעילי המעונות על ניהול משא ומתן ענייני. כמה מהם כבר הודיעו על הסרת איום השביתה ואני קורא ליתר המפעילים לפעול באופן דומה".

קטגוריות: זכויות, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *