שלומי צדקי מנכ"ל עיגול לטובה. צילום: אילן בשור
שלומי צדקי מנכ"ל עיגול לטובה. צילום: אילן בשור

עיגלו לטובה ל-245 עמותות

עמותת עיגול לטובה מדווחת כי גייסה בשנת 2022 מעל ל-20 מיליון שקלים ועברה את חצי מיליון (500 אלף) מחזיקי כרטיס אשראי שמעגלים לטובה
שי שגב | 26.03.2023

"עיגול לטובה", עמותה ללא מטרות רווח, מפרסמת  את דו"ח סוף השנה לשנת 2022, המדגיש את הישגיה מהשנה האחרונה, ובין השאר הצליחה להגדיל את מספר העמותות הרשומות אצלה בפלטפורמה מ-230 ל-245 עמותות.

עוד עולה, כי חרף התקופה אשתקד המאופיינת בחוסר יציבות כלכלית, נרשמה עלייה של 9.5% בסך התרומות השנתי של הישראלים, ובסך הכל נאסף בשנה שחלפה סכום שיא של 20,052,619 שקלים לעומת 18,257,802 שקלים שנאספו בשנת 2021. מאז הקמתה לפני 13 שנה, אספה העמותה סכום מצטבר של יותר מ-114 מיליון שקלים עבור מעל ל-230 עמותות בישראל.

עוד על פי הדוח, בשנת 2022 נרשמה עלייה של 12.5% גם במספר המעגלים – כלומר הישראלים שתרמו לעמותות הקרובות לליבם ובסך הכל הצטרפו במהלך 2022 מעל ל-57 אלף מעגלים חדשים. מספר כרטיסי האשראי הרשומים בעיגול לטובה עמד בסוף שנת 2022 על כ-515 אלף כרטיסים, בשלוש חברות האשראי הפועלות בישראל (ישראכרט, כ.א.ל ומקס).

מפילוח התחומים המועדפים על המעגלים הישראלים עולה כי הכסף שנתרם בשנה האחרונה התפלג באופן הבא: במקום הראשון – בריאות עם 31%, במקום השני – אנשים עם מוגבלות 15%, במקום השלישי – נוער בסיכון 12%, ואחר כך: כלל העמותות (ללא בחירת עמותה ספציפית) – 9.4%, הגנת הסביבה ובע"ח 9%, אזרחים ותיקים – 8%, נשים במצוקה – 5%, רווחה – 4%, חינוך – 4%, סובלנות וזכויות אדם – 3% ותרבות – 3%.

בין יעדי התרומה המובילים בשנת 2022 היו העמותות הבאות: גדולים מהחיים, תנו לחיות לחיות, להושיט יד, עזר מציון, אלו"ט, כן לזקן, לתת, אביב לניצולי השואה, מרכזי הסיוע ועמותת עלם.

שלומי צדקי, מנכ"ל עיגול לטובה: "עיגול לטובה פועלת מאז הקמתה לחולל שינוי בתרבות הנתינה והתרומה למטרות חברתיות באמצעות מנגנון חכם המאפשר לכל אזרח לתרום מעט אבל להשפיע בצורה ניכרת על עיצוב פניה של החברה הישראלית. כל זאת, בפעולה פשוטה באמצעות כרטיס האשראי או דרך השכר. בשנים האחרונות אנו עדים למגמת עלייה במספר התורמים ובהיקף התרומות, ואנו קוראים לאזרחים נוספים לקחת חלק ולהצטרף למעגל הנתינה של עיגול לטובה. מסתבר שכסף קטן יכול לחולל שינוי גדול – ואנו נרגשים לראות את הצמיחה בכמות המעגלים ובמספר הישראלים שנותנים לעודף האגורות שלהם לעשות משהו טוב. התרומות בשנה שחלפה היוו אי של יציבות בתקופת חסרת יציבות, עבור העמותות וסייעו להן לצלוח אותה".

צדקי ציין כי הכסף הנתרם מועבר לעמותות הנבחרות על ידי התורם, כשהוא יכול לבחור עד 3 עמותות או תחומים וכי העמותות עצמן עוברות תהליך סינון ופיקוח קפדניים המבטיחים שקיפות ובחירה מגוונת. הרישום הוא מהיר ופשוט ומספיקות רק 4 הספרות האחרונות של הכרטיס כדי להצטרף.

קטגוריות: החדשות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *