פתיחת הסניף בקרית ביאליק. צילום: פרטי
פתיחת הסניף בקרית ביאליק. צילום: פרטי

מרכז חדש לניצולי השואה בקריית ביאליק

השבוע נחנך מרכז מידע ומיצוי זכויות חדש עבור תושבי הקריות והסביבה
שי שגב | 11.05.2023

השבוע חנכה הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד ראש הממשלה מרכז מידע ומיצוי זכויות חדש בקריית ביאליק. תאריך ההשקה (08 במאי, 2023) מנציח את "יום הניצחון על גרמניה הנאצית", כפי שמציינות אותו מדינות המערב. ביום זה, מעלים על נס את תרומתם של מיליון וחצי היהודים שלחמו במלחמת העולם השנייה בצבאות בעלות הברית וביחידות הפרטיזנים, ובהם חצי מיליון יהודים שלחמו בצבא האדום של רוסיה הסובייטית. המרכז החדש עתיד לספק שירות ומידע לכ-1,400 ניצולי שואה תושבי העיר, ולכ-6,700 ניצולי שואה תושבי הקריות והסביבה.

המרכז החדש יחל את הפעילות ביום שלישי הבא (16 במאי, 2023) במרכז הרב תכליתי על שם דני זק, ברחוב דפנה 56 – שם יוכלו ניצולי השואה לקבל שירות במגוון תחומים, ובהם: קבלת מידע, מיצוי זכויות, סיוע במילוי טפסים, הגשה של חומר רפואי לוועדה רפואית, או בקשה להכרה במחלות נוספות, הגשת קבלות להחזר הוצאות מהרשות ועוד.

מרכז המידע החדש מתווסף ל-22 מרכזי המידע הניידים והנייחים שמפעילה הרשות ושהפרוסים במדינת ישראל, מתל חי שבצפון ועד אילת שבדרום, המעניקים לניצולי השואה שירות נגיש, בדרך פרואקטיבית, ובסמוך ככל הניתן ליד ביתם של ניצולי השואה.

חנוכת המרכז החדש, התקיימה במעמד סגן השר אורי מקלב, הממונה על הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד ראש הממשלה, וצוינה באירוע חגיגי, בנוכחותם של כמאה ניצולי שואה תושבי העיר, בהשתתפות אלי דוקורסקי, ראש העיר קריית ביאליק, עו"ד רונית רוזין, מנהלת הרשות, נציגי הנהלת רשת המתנ"סים ותלמידות ותלמידי בתי הספר המקומיים.

חבר הכנסת אורי מקלב, סגן השר במשרד ראש הממשלה ובמשרד התחבורה, בירך על שיתוף הפעולה החשוב בין עיריית קריית ביאליק והחברה למתנ"סים, לבין הרשות לזכויות ניצולי השואה, והדגיש את חזון ותפיסת השירות של הרשות, הנחושה להגיע ולנגיש את שירותיה עד בית הניצול, ולהתאימו לעת הזו ולגילם המתקדם של שורדי השואה.

עו"ד רונית רוזין, מנהלת הרשות, הזמינה את ניצולי השואה תושבי העיר, להגיע למרכז המידע והדגישה כי הרשות מעניקה שירותים למילוי טפסים וסיוע במיצוי זכויות בבית הניצול, גם במסגרת סיירת ביקורי הבית. בנוסף הזמינה את הניצולים להצטרף לתוכניות להפגת בדידות וסיוע לניצולי השואה – "עכשיו זה הזמן" ו"בידיים טובות", שתיהן במימון הרשות.

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק, הודה לרשות על השירות המקצועי והרגיש, וסיפר על הכנסים הראשונים והאיכותיים שארגנה הרשות בעיר.

ניצולי שואה המבקשים לברר זכויותיהם או להצטרף לאחת התוכניות הנזכרות, מוזמנים לפנות למוקד השירות 5105*.

קטגוריות: רווחה, זכויות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *