ידיים של פעוט משחק בלגו
צילום אילוסטרציה: Image by Esi Grünhagen from Pixabay

החל מיום רביעי: הצהרונים בירושלים יושבתו

900 עובדות הצהרונים מוחות על סירוב המנהלים הקהילתיים והעירייה לשפר את שכרן לאחר שנתיים של משא ומתן
שי שגב | 22.05.2023

עובדות הצהרונים בירושלים הודיעו כי ביום רביעי הקרוב, ה-24 במאי, 2023, ייערכו שביתה במחאה על סירוב המנהלים הקהילתיים והעירייה לשפר את שכרן לאחר שנתיים של משא ומתן.

מצבת כוח האדם בצהרוני ירושלים מהגרועות בארץ, ועיריית ירושלים נחושה כנראה לקבור את הצהרונים סופית. בניגוד להבטחות, מסרבים המנהלים הקהילתיים והעיריה לשפר את שכר עובדות הצהרונים כפי שנעשה בקרב סייעות הגנים והגננות", הן אומרות.

נוסף על השביתה ביום רביעי הקרוב, האיגוד הודיע כי ישבית את הצהרונים למשך יום אחד בכל שבוע עד סוף שנת הלימודים, עד אשר יקבל מענה לדרישותיו, וכי אם לא יחול שינוי בשבועות הקרובים ישקול אף להחריף את צעדיו בחודש יוני.

"העובדות מוחות על סירוב העיריה והמינהלים הקהילתיים להתקדם במו"מ למתן מענקים לעובדות הצהרונים עבור שנת הלימודים הנוכחית ולכינון הסכם קיבוצי אשר ישפר את תנאי ההעסקה של העובדות, שיפתור את המחסור החריף בכוח אדם עקב תנאי ההעסקה הירודים. בהודעה למנהלים הקהילתיים, המפעילים את הצהרונים עבור עיריית ירושלים נמסר, כי ללא שינוי – יחל האיגוד בסדרת שביתות – יום בכל שבוע ועד סוף השנה.

"זו הפעם השנייה השנה בה נאלצות 900 העובדות להשבית את פעילות הצהרונים בעיר".

מרי לוי דוד, חברת ועד איגוד הצהרונים בכוח לעובדים, אמרה: "העיריה מתעקשת לראות בנו עובדות "שקופות". בימי הקורונה נתבקשנו לדחות את ההסכם בגלל המצב והסכמנו. שנה אחרי, ביקשו שנחכה עד אחרי הבחירות והקמת ממשלה חדשה. אח"כ ביקשו שנחכה עד שייחתם הסכם סייעות הבוקר. כשאיימנו לשבות הבטיחו לנו שישוו את השכר שלנו לשכר סייעות הגנים שניהלו מו"מ ארצי במקביל. והנה, שכר הסייעות בגנים עלה (ב-28% ו-5% בהמשך) והן קיבלו השנה מענקים חד פעמיים של 7,500 ומה איתנו?

"העיריה מגלגלת את האחריות למדינה, המדינה מחזירה לעירייה ובינתיים אנחנו נותרות עם שכר מעליב ומחסור קבוע בכוח אדם! לא נסכים להישאר מאחור. עפ"י נתוני איגוד הצהרונים בכוח לעובדים קרוב למחצית מהעובדות דווחו שפתחו צהרון בצוות חסר. 75% דווחו על תחלופת צוות מאז תחילת השנה״.

"עצוב לגלות כי לעיריית ירושלים לא אכפת מההשלכות שיש למחסור בעובדות ולתחלופה הגבוהה על הילדים". מוסיפה דויד, "ילדים זקוקים ליציבות, לדמויות קבועות ואוהבות. כשהם מאבדים את היציבות והמסגרת הם נפגעים, וכתוצאה נוצר גם חוסר סדר, חוסר משמעת, מתח ותחושות קשות בקרב הילדים.

"בכל שבוע עוזבות עובדות ותיקות ומקצועיות הם לא מצליחים לגייס עובדות מקצועיות בתנאים האלה אז מקבלים כל מי שמוכנה, לרבות נערות בתיכון. זה החזון החינוכי של ראש העיר לילדי ירושלים?"

קטגוריות: החדשות, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *