הרס במטבח של מרכז הסיוע "תאיר"
ההרס במטבח. צילום: באדיבות מרכז הסיוע "תאיר"

הפגיעה ברחובות: נזק למרכז הסיוע "תאיר" לנפגעי תקיפה מינית

מרכז "תאיר" מרחובות, שמסייע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, ביקש סיוע מהציבור בשיקום המבנה
שי שגב | 14.05.2023

ביום שישי נהרגה אינגה אברמיאן, בשנות ה-80 לחייה, לאחר שרקטה ששוגרה מרצועת עזה פגעה בבניין מגוריה ברחובות. עוד כשישה מתושבי האיזור נפצעו, ולאחר מספר שעות התברר, כי נגרמו גם נזקים כבדים למבנים סמוכים, ובין השאר למרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית "תאיר" וכן במוזיאון העירוני להנצחת הגבורה היהודית במלחמת העולם השנייה.

הרס במשרד מרכז הסיוע תאיר

ההרס במרכז הסיוע. צילום: באדיבות מרכז הסיוע "תאיר"

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית פרסם בקשת עזרה דחופה בעקבות הנזקים במרכז "תאיר". בהודעה בנושא צוין: "המבנה של מרכז הסיוע ספג נזק קשה מהדף הפגיעה בבניין הצמוד. צוות המרכז הגיע אתמול למקום ופינה את כל החומרים הרגישים השמורים במרכז, אך המבנה יצא מכלל שימוש לתקופה הקרובה.

"מיום ראשון אין למרכז הסיוע מקום לבצע את עבודתו, כולל הפעלת קו הסיוע, קבוצות תמיכה, מפגש וליווי של נפגעות ונפגעים, ועוד. אנו פונות לקהילה ולמגזר העסקי בשעה קשה זו בבקשה לתמיכה בשיקום עד מציאת פתרון ואיתור מבנה חלופי".

קרן עיני, מנהלת מרכז הסיוע "תאיר", הגיבה בכלי התקשורת: "הבית שלנו ספג נזק רב. לשמחתנו ולהקלתנו, אף עובדת או מתנדבת לא נפגעה, אבל אין לנו את היכולת לקיים את הפעילות לנפגעות. עכשיו, יותר מתמיד, חשוב שנהיה שם 24/7. אנו פונות אל הציבור בבקשה – עזרו לנו להבטיח שאף נפגעת לא תישאר עכשיו לבד".

פינת ישיבה הרוסה במרכז הסיוע תאיר

ההרס במרכז הסיוע. צילום: באדיבות מרכז הסיוע "תאיר"

מהירי לרחובות נפגע כאמור גם המוזיאון העירוני להנצחת הגבורה היהודית במלחמת העולם השנייה, שהוקם לזכר ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה, 250 אלף היהודים שלחמו נגד גרמניה הנאצית בצבאות בעלות הברית ותושבי העיר רחובות שנפלו במערכות ישראל.

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר, הודיע שיפעל לשיפוץ ושיקום המקום בהקדם: "בעזרת השם אנחנו נשקם ונשפץ את המבנה כראוי להנצחת הלוחמים היהודים".

קטגוריות: החדשות, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *