זוכי אות הנשיא למתנדבים המצטיינים בשירות הלאומי-אזרחי
המתנדבים המצטיינים. צילום: האגודה להתנדבות

אות מצטייני הנשיא ל-31 מתנדבים ומתנדבות השירות הלאומי

במסגרת שבוע ההצדעה לבני ובנות השירות הלאומי אזרחי, התקיים היום טקס המצטיינים השנתי למצטייני ומצטיינות השירות הלאומי - אזרחי, בבית הנשיא בירושלים. אלה הם 31 המצטיינים
שי שגב | 06.06.2023

31 מצטייני השירות הלאומי אזרחי קיבלו היום (שלישי, 6.6) אות הצטיינות בבית הנשיא בירושלים. כמדי שנה, רשות השירות הלאומי אזרחי יחד עם הגופים המוכרים ואלפי מקומות השירות, מוקירים למעלה מ-18,000 מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי אזרחי, בשבוע מיוחד בו מדינת ישראל כולה מצדיעה לבני ובנות השירות על פועלם ותרומתם הרבה לחיזוק החוסן הלאומי של החברה הישראלית ושל מדינת ישראל.

שבעה מתנדבים של האגודה להתנדבות קיבלו הבוקר תעודת הצטיינות מנשיא המדינה על תרומתם לחברה, ביניהם אמילי ויינטראוב אשר עלתה מארצות הברית לבדה, רגע לפני שהיא מתחילה לימודי רפואה, כדי להגשים חלום – שירות לאומי משמעותי בארץ. כיום היא משרתת במחלקה האונקולוגית בבית החולים שערי צדק, ומסייעת לחולי סרטן בסוף ימיהם. אמילי קיבלה את תעודת ההצטיינות בטקס מרגש בהשתתפות: יצחק הרצוג – נשיא המדינה, אורית סטרוק – שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, רובן פינסקי – מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, וירון לוץ – מנכ"ל האגודה להתנדבות.

אמילי מתנדבת במסגרת תוכנית ייחודית של "האגודה להתנדבות" דרכה מגיעות מתנדבות ממוקדים שונים בעולם (מארצות הברית, צרפת, רוסיה, ברזיל, קולומביה ואוקראינה), לבד וללא משפחה, כדי לעשות שירות לאומי בישראל. במסגרת התוכנית מקבלות המתנדבות הבודדות מהתפוצות מעטפת חמה, כולל דירה מותאמת לשהות בשבתות, קבוצת תמיכה לעיבוד החוויה, ומשפחה מאמצת מותאמת אישית שמארחת ומפנקת בשבתות ובחגים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג, בירך את מצטייני השירות הלאומי בטקס: "מיכל ואני שמחים מאד לארח אתכם כאן היום, במעמד שמעלה על נס את הטובים שבטובים, הטובות שבטובות: כאן אנחנו רואים את האור הגנוז בדור הצעיר המופלא שלנו, והכי חשוב – את חדוות הנתינה והמחויבות למדינה ולחברה – שאין דומה לה. הסתכלו טוב סביבכם, בהשראה, בתקווה, בלמידה, אתם משתפים את תפיסת השירות לכלל, את הישראליות במיטבה – של נתינה, של ערבות הדדית של מחויבות, של תיקון עולם. יחד עם כ-18,000 מתנדבות ומתנדבים בשירות הלאומי האזרחי, שמייצגים את כלל הגוונים של החברה הישראלית: מכל האמונות, העמדות, תפיסות העולם ואורחות החיים; עולים וותיקים, מכל הארץ – איזו עוצמה אדירה. אני מאחל לכולכם שתלכו מחיל אל חיל כי הצלחתכם היא הצלחת המדינה כולה, תודה רבה".

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, אורית סטרוק: "אתם המתנדבים שבוחרים כל יום מחדש להפוך את השירות שלכם למשמעותי ביותר הן עבורכם והן עבור אחרים, ולמרות גילכם הצעיר אתם, לעיתים גם למרות קשיים ואתגרים אישיים שלכם, אתם משמשים מקור של אור, תקוה, והערכה לסובבים אתכם- אתם ללא ספק ראויים לתואר "מצטיינים".

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי: "מצטייני שנת תשפ"ג מהווים פסיפס מרהיב של החברה הישראלית כולה. ציונות דתית וחילונית, חרדים וערבים, דרוזים ובדואים, כולם פועלים יום יום למען החברה הישראלית ולמען חיזוק חוסנה האזרחי של המדינה.אני מודה מקרב לב לנשיא המדינה מר יצחק הרצוג על אירוח המצטיינים בבית הנשיא, ויחד עם כלל אזרחי ישראל אני מצדיע למצטיינים וללמעלה מ 18,000 המתנדבים והמתנדבות של השירות הלאומי-אזרחי."

מצטייני השירות הלאומי-אזרחי לשנת תשפ"ג-2023:

 1. עדי סיטלהאו, מתנדבת בבית הספר 'רמב"ם' בקריית שמונה
 2. אמילי ווינטראב, מתנדבת בבית החולים שערי צדק בירושלים
 3. תאיר קשת, מתנדבת באולפנית טבריה וקומונרית בני עקיבא בסניף כלנית
 4. תהילה שפורן, מתנדבת במעון יום שיקומי 'עלעלים' בחפץ חיים
 5. אדם עליאן, מתנדב בשירות בתי הסוהר
 6. טלי גרשקוביץ, מתנדבת באלו"ט-כפר האירוסים
 7. נועם מעברי, מתנדב בבית ספר 'לאה גולדברג' נתניה
 8. תמר מלכה, מתנדבת בגרעין אופקים
 9. נדין, מתנדבת במשרד הביטחון
 10. אמיר רשיד, מתנדב בבית החולים שערי צדק בירושלים
 11. מזל מנגיסטו, מתנדבת בבית החולים איכילוב בתל אביב
 12. הלל יושעי, מתנדבת בקהילה
 13. בן יזראייב, מתנדב בבית הספר קשת באשדוד
 14. רמה חלבי, מתנדבת במרכז צעירים בדלית אל כרמל
 15. דבורה אירירה (herera), מתנדבת בבית הנשיא
 16. הדר אלטחן, מתנדבת בגן ליבי – גן חינוך מיוחד לילדים חירשים
 17. דניאל כהן, מתנדב ב׳סאסא סטון׳ – בית הספר בבית החולים לילדים ספרא תל השומר
 18. נעה לוי, מתנדבת בבית הספר 'עוזיאל' בירושלים
 19. סתיו חזן, מתנדבת בבית הנוער "קדימה" – בפתח תקווה
 20. שרה אבו סביח, מתנדבת בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים
 21. ליטל אפרים, מתנדבת בכבאות והצלה לישראל, ראשון לציון
 22. יהב טל קקון, מתנדבת במד"א לכיש
 23. נור גדיר, מתנדבת בבית החולים רמב"ם בחיפה
 24. חן אהרון, מתנדבת בבית החולים איכילוב בתל אביב
 25. אורין קחרילקר, מתנדב בבית הספר 'דביר' באשדוד
 26. חאלד איוב, מתנדב בתנועת "כנפיים של קרמבו" בסניף שפרעם
 27. ענבר חדד, מתנדבת בבית הספר 'כנפי רוח' בחריש
 28. עדן נחמני, מתנדבת במרכז קק"ל נס הרים
 29. אדיר יעקב, מתנדב בצוהר לטהר ברכסים
 30. מנחם יהל אברמוביץ, מתנדב במחלקת הגנת הסייבר בשירות בתי הסוהר
 31. מאיר בכר, מתנדב ביחידת המשא ומתן במשטרת ישראל
קטגוריות: אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *