המפגש בבית הקפה "סשה". צילום: מיטל כהן אור
המפגש בבית הקפה "סשה". צילום: מיטל כהן אור

אלמוני התעקש לשלם על הארוחה של תלמידי "אגם" ברעננה

מיטל כהן אור התרגשה עד דמעות, כשהתברר שאלמוני שעבר במקרה בבית הקפה, התעקש לשלם את החשבון הכולל עבור הפעילות עם חניכיה, בעלי מוגבלות שכלית
מערכת | 09.06.2023

בימים של קרע גדול בעם וגילויי שנאה בין המחנות, נעים להיווכח כי עוד לא אבדה תקוותנו – וגם לא האנשים הטובים באמצע הדרך, שמאפיינים את מדינת ישראל זה שנים. הסיפור הבא הוא דוגמה מצוינת לכך.

מיטל כהן אור היא סגנית מנהל ומחנכת בבית ספר "אגם" ברעננה – בית ספר לחינוך מיוחד, שהתלמידים בו הם בעלי מוגבלות שכלית בינונית עד קשה, מגילאי 6 עד 21. במסגרת פעילות בית ספרית ולקראת סיום שנת הלימודים, יצא הצוות המקצועי עם כ-20 תלמידים לבית הקפה "סשה" בנווה זמר.

התלמידים נהנו מחוויה נעימה עם שולחן מונגש ותפריט מותאם אישית. נציגי בית הספר, שהכינו תקציב מבעוד מועד לפעילות, ניגשו לשלם את החשבון. אלא שאז התברר כי מישהו התעקש לשלם את התשלום עבור הארוחה במקומם. כהן אור משחזרת: "ניגשתי לליאת, המנהלת המקסימה של בית הקפה, לשלם את החשבון – ואז היא מסבירה לי בדמעות שעובר אורח שנכנס לקנות בקבוק מים – התרשם מהצוות ומהתלמידים ומהפעילות  ופשוט והחליט לשלם את החשבון. הוא סירב להזדהות – והלך מהמקום".

כהן אור נדהמה והתרגשה גם היא עד דמעות. "20 שנים אני במערכת החינוך ומעולם לא קרה לי דבר דומה", היא אומרת. על אף שביקש להישאר אנונימי, סגנית המנהל החליטה כי כי התורם האלמוני ראוי להוקרה והפיצה ברחבי קבוצות הפייסבוק ברעננה את תיאור המקרה המרגש – עם תודה אישית לאיש עם בקבוק המים.

 

 

 

קטגוריות: חינוך, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *