בושה ביום השואה: הניצולה בת ה-93 נקנסה באוטובוס

נכדתה של ניצולת שואה: היא נקנסה בלי סיבה באוטובוס ביום השואה. רגב התערבה - והקשישה קיבלה התנצלות
שי שגב | 19.04.2023

"חייבת לשתף מקרה שקרה היום לסבתא שלי ויושב לי על הלב… סבתא שלי אישה בת 93 עלתה עם רב קו לאוטובוס בראשון לציון. במדינת ישראל כל תושב מעל גיל 75 פטור מתשלום נסיעה בתחבורה ציבורית. מבקר מטעם אגד עלה לאוטובוס וקנס!!! את סבתא שלי ב 100 שקל בטענה שלא שילמה", כך סיפרה בפוסט פייסבוק זועם אריאלה אלתרמן ששון, שהיה ויראלי תוך זמן קצר.

אלתרמן ששון כתבה עוד: "אגד בושה!!! בושה שאלה הפנים של משרתי ציבור לקהל הקשישים במדינה. בושה שביום השואה גורמים לאישה בת 93 שעברה את השואה להרגיש גנבת וגרמו לה להרגיש לא טוב עד כדי כך שעלה לה הלחץ דם ונזקקה למנוחה. בושה שמקצבת זקנה זעומה שהולכת אצל רב הקשישים לתרופות ואוכל, קונסים אותם ב 100 שקל על נסיעה של כמה ש"ח שהם לפי החוק לא צריכים לשלם. והבושה הכי גדולה שאף אחד מיושבי האוטובוס או הנהג לא התערבו".

בסוף הפוסט פונה הנכדה למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים: "כולי תקוה שפני החברה שלנו ישתנו ושהעובדים יעברו הדרכות איך לנהוג עם אוכלוסיות רגישות ושונות ואולי יותר מהכל שילמדו את החוקים במקום העבודה שלהם. מקווה שהקנס יבוטל ושאדון מבקר יעשה חשבון נפש עם עצמו".

הפוסט עורר זעם של אלפי תושבים בכל הארץ, וגרר אינספור תגובות. הבוקר אלתרמן ששון כבר הספיקה לעדכן את הפוסט: "בעקבות התערבות שרת התחבורה מירי רגב ואחרי ששוחחה עם אגד – ברגעים אלה היא יצרה עימנו קשר, וסבתא קיבלה התנצלות כנה ואמיתית והבטחה כי: 1. הקנס בוטל 2. הבטיחו לחדד את הנהלים ולנהוג ברגישות הנדרשת עם קשישים!! תודה לשרה על הרגישות ועל הטיפול המהיר והשבת החיוך לסבתא שלי. ותודה מכל הלב לכולם על התמיכה והשיתופים. מקווה שהצלחנו אפילו במעט לשנות את היחס לאחת מהאוכלוסיות החשובות בארצנו".

קטגוריות: רווחה, אנשים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *