שר הרווחה יעקב מרגי בסיור ברכסים
שר הרווחה יעקב מרגי בסיור ברכסים: צילום: פרטי

שר הרווחה מבטיח: 40 מיליון שקל לסייעות במעונות היום השיקומיים

השר יעקב מרגי סייר ופגש את הסייעות ברשת 'צהר הלב', ובישר להן כי שכרן יעלה במאות שקלים בחודש
שי שגב | 15.06.2023

במהלך סיור מקצועי שערך השבוע שר הרווחה יעקב מרגי בסניף רכסים של רשת 'צהר הלב', המפעילה עשרות מסגרות ברחבי הארץ לבני נוער ולילדים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, ומונה יותר מאלפיים ילדים עם צרכים מיוחדים, הבטיח השר בפני הנהלת הרשת לזרז את סוגיית העלאת שכר הסייעות במעונות יום השיקומיים.

שר הרווחה יעקב מרגי בסיור ברכסים

שר הרווחה יעקב מרגי בסיור ברכסים: צילום: פרטי

השר פגש כמה מהסייעות באופן אישי ושמע מהן על מצוקת השכר הקיימת בתחום. במהלך המפגש חשף השר, כי כבר השיג תקציב של 40 מיליון שקל להגדלת השכר, וכי בימים אלו יושבים גורמי המקצוע במשרד כדי להשלים את התחשיבים לתוספת השכר לסייעות.

במהלך ישיבת עבודה שקיים מרגי עם הנהלת רשת 'צהר הלב', אמר השר כי הנחה את מנכ"ל המשרד, ינון אהרוני, לזרז את עבודת גורמי המקצוע בנושא, תוך שהוא מבטיח לעשות כל מאמץ כדי שהתוספת תהיה רטרואקטיבית – כבר מחודש אפריל.

כזכור, לפני כחודש ועד מעונות יום השיקומיים הכריז על השבתת המעונות בעקבות מצוקת השכר, אולם זו נמנעה לאחר שהשר הבטיח לפתור את הסוגיה, וביקש להימנע מהשבתה לטובת אלפי הילדים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים.

ברשת 'צהר הלב' בירכו על ההחלטה. מנכ"ל הרשת, ישראל קורניק, מסר: "שמחנו לארח את השר ולהפגיש אותו עם צרכיהם של הילדים הנפלאים האלו ועם המטפלות שנותנות את נשמתן למען הילדים. השר הביא עמו בשורה חשובה על העלאת השכר המתוכננת, שתמנע אפליה בין העובדות ברשת ותאפשר לשלם שכר ראוי לסייעות הנפלאות שלנו".

קטגוריות: החדשות, רווחה, חינוך

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *