יתומים (צילום: Pexels)
יתומים (צילום: Pexels)

בגלל המלחמה: 21 ילדים מ-13 משפחות נותרו ללא הורים

מדובר בקטינים ששני הוריהם אינם נוכחים בעקבות מתקפת הטרור - הרוגים, נעדרים או חטופים
שי שגב | 23.10.2023

משרד הרווחה והביטחון החברתי עדכן כי מתקפת הטרור שהחלה בשבעה באוקטובר, הותירה 21 ילדים ישראלים ללא אב ואם בישראל, מרביתם התייתמו. אחת הילדות, בת ה-4 חטופה בעזה. ילדה אחרת איבדה את אימה במתקפת הטרור ואביה נחטף לעזה.

מפרוץ האירועים פעלו עובדים סוציאליים של משרד הרווחה והרשויות המקומיות לאתר את כל הילדים שנפגעו במהלך מתקפת הטרור ובפרט את אלו שאיבדו את שני הוריהם במתקפה או נותרו ללא הורים בישראל. משרד הרווחה והמחלקות לשירותים חברתיים יצרו קשר עם כלל המשפחות שבהן שוהים הילדים וצוותים ייעודיים יעניקו להם מעטפת טיפולית הכוללת טיפול רגשי, נפשי, חומרי ומיצוי זכויות מול כל הרשויות האחרות. כמו כן, המשרד פועל להסדרה של מעמד המשפחות למשך שלושה חודשים שבמהלכם ייבחן מצב הילדים והמשפחות ומתן מענה לצרכים שיתעוררו.

"כל ילד הוא עולם ומלואו ורוב הילדים בנוסף לכך שאיבדו את הוריהם גם היו נוכחים בתופת של מתקפת הטרור", אומרת אתי קיסוס, סמנכ"לית שירותים חברתיים במשרד הרווחה והביטחון החברתי שאחראית על איתור הילדים, "רבים איבדו הורה או בני משפחה אחרים במתקפת הטרור וגם בהם נצטרך לטפל, אבל היה חשוב לנו להגיע כמה שיותר מהר לילדים שנותרו ללא אב וללא אם, לבדוק שהם במקום בטוח, לסייע לבני המשפחה שמטפלים בהם כרגע, ולתת להם את הביטחון שמדינת ישראל איתם ותמשיך לתמוך וללוות אותם גם בעתיד.

"אנו מבקשים לחבק את הילדים ואת המשפחות ולאפשר להם לעבד את הטראומה ולפעול למיצוי זכויותיהם ללא בירוקרטיה".

שר הרווחה, יעקב מרגי: "העובדה שכל כך הרבה ילדים הם קורבנות של המתקפה האכזרית של החמאס הופכת את הבטן. הנחתי את גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד לפשט כל תהליך ולזרז את מתן המענים הן לילדים והן למשפחות האומנות אותן בעת הזאת. משרד הרווחה ערוך לתת טיפול ארוך טווח וממוקד טראומה, לכל ילד וילדה שנפגעו מהמתקפה הנפשעת הזאת ובפרט לילדים שנותרו יתומים".

מנכ"ל משרד הרווחה, ינון אהרוני: "אנחנו מחבקים את הילדים האלו ומבטיחים להם ולבני משפחתם שביחד עם כל משרדי הממשלה השותפים, אנחנו נהיה הגב שלהם, נלווה אותם ונדאג להם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך".

קטגוריות: החדשות, רווחה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *